پاورپوینت بررسی تاریخچه معماری ایران | academy | 12596

سلام و عرض ادب فراوان خدمت شما پژوهشگر عزیز و دوستدار علم. نام محصول دانلود: پاورپوینت بررسی تاریخچه معماری ایران | رده محصول: معماری | آیدی فایل: 12596 | برچسب های فایل: تاریخچه معماری ایران ;تحقیق تاریخچه معماری ایران ;مقاله تاریخچه معماری ایران ;معماری ایران ;معماری ;ایران ;معماری جهان در هنگام پرداخت از هر کدام از درگاه های بانک توجه داشته باشید از همه کارت های عضو شتاب پرداخت میسر است و محدودیتی وجود ندارد.

بسيار نازك و بدن نما پوشيده پاورپوینت بررسی تاریخچه معماری ایران است و با وجود اين كه پاورپوینت بررسی تاریخچه معماری ایران زنگ خطر را توي سر خودش پاورپوینت بررسی تاریخچه معماری ایران مي شنود، همچنان اصرار مي ورزد پاورپوینت بررسی تاریخچه معماری ایران كه همسرش اشتباه مي كرده و پاورپوینت بررسی تاریخچه معماری ایران اينكه حق با خود اوست، چند پاورپوینت بررسی تاریخچه معماری ایران دقيقه طول نمي كشد كه زنگ

پاورپوینت بررسی تاریخچه معماری ایران

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان محصول: پاورپوینت بررسی تاریخچه معماری ایران

پاورپوینت تاریخچه معماری ایران در 78اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx

تعریف معماری :

معماری تبلوری از فرهنگ یک جامعه در گذرزمان می باشد .معماری هنر خوب زیستن است وترکیب وتجسم هنر وماده .

تاریخچه معماری در ایران :

دردوران پیش از پایداری حکومت هخامنشی بناهای زیبا وبا شکوه بسیاری درایران ساخته می شد .از جمله چغاز بنیل نزدیک هفته تپه خوزستان .

در زیر معبد چغاز بنیل ویرانه ای از یک معبد کهن تر نهفته است که با استفاده ازمصالح آن بعضی دیوارهای چغازنبیل را ساخته اند. دراین معبد که اکنون به صورت زیرزمین چغازنبیل در آمده انواع واقسام قوس ها وپوششها که تا به امروز در معماری ایران به کار رفته ، دیده می شود وبی گمان می توان آن را پایه وآغاز معماری ایران به ویژه فن پوشش واصول معماری در ایران دانست همچنین در کنار شهر دورانتاش سردابه هایی است که به آرامگاه بزرگان شهر اختصاص یافته است. در این سردابه ها نیز پوشش طاق (به صورتی که امروز رومی گفته می شود) به طرز بسیار پرداخته واستوار به چشم می خورد. کاربرد قیر در بند آجرها آغاز عایق کاری در ساختمان را نشان می دهد.

ایلامیان در باختر وجنوب ایران زندگی می کردند وعلاوه برآنها اقوام دیگر هم در ایران می زیسته اند (مثل مادها و...) آثار به جا مانده از هیچ قومی به اهمیت معماری ایلامیان نیست به ویژه که هیچ یک ازآثارشان به اندازه معماری ایلامیان برمعماری ایران تأثیر نگذاشته است .چنانکه 5 شیوه از 7 شیوه معماری ما با هنر ایلامی پیوند دارد.

اززمان پادشاهی مادها چند دخمه وپرستشگاه ودژدر سرزمین ایران باقی است که معروفترین آنها عبارتند از :

دخمه وپرستشگاه قزقاپان بیرون از خاک ایران امروزی (در باختر ایران )

دخمه های سکاوند فخریکا وشیرین وفرهاد در کردستان

دخمه وپرستشگاه دائو – دختر در فارس .

شیوه های معماری ایران :

در معماری ایران هفت شیوه تعریف شده است که دو شیوه آن به پیش از اسلام تعلق دارد.

با این که در طول سه هـزار سال تاریخ معماری ایران کشور ما دستخوش تغییـرات بسیـار شـده وبا فـرهنگ های گـوناگـون تـلاقی داشتـه است ، لیکـن

می توان گفت در اصول معماری ایرانی تغییر چندانی داده نشده که آن را دگرگون کند. روش های گوناگون معماری مانند رشته ای به هم پیوسته است.

تاکنون آثار معماری را به یکی از اقوام منسوب داشته اند که در آن زمان برایران فرمانروایی می کرده اند واز این روی سبک هایی به نام سلجوقی ، مغولی ، تیموری ، صفویه وقاجاریه مشهور شده است . درمعماری باید وجوه مشترک که برخاسته از خاستگاه وپرورشگاه آنست در نظر گرفته شود مثلاً گفته می شود فلان خط شیوه تبریزی دارد یا شیوه شعرفلان شاعر خراسانی است طبیعی است که شیوه های معماری هم – که یکی از هنرهای چشمگیر ایرانی است – مبتنی براصول وضوابطی است که عمدتاً در زادگاه آن پرورش یافته اسـت.

👇محصولات مشابه با پاورپوینت بررسی تاریخچه معماری ایران👇

بررسی تاریخچه بیمه در ایران پاورپوینت بررسی معماری ایران - 26 اسلاید پاورپوینت بررسی معماری روستایی ایران مقاله بررسی تاریخچه سوبسید در ایران مقاله بررسی تاریخچه صنعت برق در ایران تاریخچه و بررسی عملكرد سوبسید در ایران دانلود پاورپوینت تاریخچه حسابداری ایران و جهان گزارش کاراموزی تاریخچه تاسیس شركت ایران خودرو،ایران ناسیونال سابق مقاله بررسی تعاریف و مفاهیم و تاریخچه شیوه بیان اکسپرسیونیسم در ارتباط با نقاشی ، معماری و شهرسازی

👇محصولات تصادفی👇

پروژه محاسبات ابری چگونه بوسیله تفکر خلاقانه و مدیریت رفتار کنترل دانش آموز بیش فعالم را به دست بگیرم پروژه کارآفرینی تولید انواع رنگ پروژه کارآفرینی شرکت خدمات چاپی و تبلیغاتی مبانی نظری استرس کتاب مبانی تصویر سازی تحقیق اجرا، تیرها و شمع ها گزارش کاراموزی تاثیر آموزش و پرورش در تربیت یك شهروند ایده آل مقاله بررسی دادگاه جنایی بین المللی پرسشنامه بلوغ حرفه ای پاورپوینت بیمه بدنه اتومبیل نیروگاه گاز مبانی نظری و پیشینه تحقیق تأثیر وام های خوداشتغالی در ایجاد فرصت های شغلی در نواحی روستایی دانلود تحقیق ترمزهای هیدرولیكی و پنوماتیكی 85ص دانلود تجزیه تحلیل سیستم یك شركت 95 ص

👇کلمات کلیدی👇

تاریخچه معماری ایران ;تحقیق تاریخچه معماری ایران ;مقاله تاریخچه معماری ایران ;معماری ایران ;معماری ;ایران ;معماری جهان