روش تحقیق بررسی عزت نفس بین زنان متأهل و مجرد | academy | 14199

سلام و عرض ادب فراوان خدمت شما پژوهشگر عزیز و دوستدار علم. نام محصول دانلود: روش تحقیق بررسی عزت نفس بین زنان متأهل و مجرد | رده محصول: روانشناسی و علوم تربیتی | آیدی فایل: 14199 | برچسب های فایل: بررسی عزت نفس بین زنان متأهل و مجرد;عزت نفس بین زنان;عزت نفس و عملکرد سودمند;ارتباط بین ازدواج و عزت نفس در بین زنان متأهل و مجرد;ارتباط بین عزت نفس و ازدواج در بین دختران و زنان;بررسی عزت نفس بین زنان متاهل و مجرد;دانلود روش تحقیق بررسی عزت نفس بین زنان متاهل و مجرد;دانلود مقاله بررسی عزت نفس بین زنان متاهل و مجرد در هنگام پرداخت از هر کدام از درگاه های بانک توجه داشته باشید از همه کارت های عضو شتاب پرداخت میسر است و محدودیتی وجود ندارد.

بسيار نازك و بدن نما پوشيده روش تحقیق بررسی عزت نفس بین زنان متأهل و مجرد است و با وجود اين كه روش تحقیق بررسی عزت نفس بین زنان متأهل و مجرد زنگ خطر را توي سر خودش روش تحقیق بررسی عزت نفس بین زنان متأهل و مجرد مي شنود، همچنان اصرار مي ورزد روش تحقیق بررسی عزت نفس بین زنان متأهل و مجرد كه همسرش اشتباه مي كرده و روش تحقیق بررسی عزت نفس بین زنان متأهل و مجرد اينكه حق با خود اوست، چند روش تحقیق بررسی عزت نفس بین زنان متأهل و مجرد دقيقه طول نمي كشد كه زنگ

روش تحقیق بررسی عزت نفس بین زنان متأهل و مجرد

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان محصول: روش تحقیق بررسی عزت نفس بین زنان متأهل و مجرد

فهرست مطالب

چکیده

مقدمه

فصل اول : کلیات تحقیق

موضوع تحقیق

فایده، اهمیت، هدف تحقیق

فرضیه های تحقیق

تعریف عملیاتی

فصل دوم : مبانی تحقیق

ابعاد عزت نفس

مفهوم خود

نقش خانواده در شکل گیری عزت نفس

عوامل مؤثر در رشد عزت نفس

عزت نفس و عملکرد سودمند

علت اصلی کدام است؟

دیدگاه های نظری در مورد عزت نفس

تحقیقات انجام شده

فصل سوم : روش تحقیق

مقدمه

جامعه مورد تحقیق

نمونه و روش نمونه گیری

روش جمع آوری اطلاعات

اعتبار و پایایی آزمون

فصل چهارم : روش تجزیه و تحلیل داده ها

محاسبه شاخص های گرایش مرکزی گروه اول

محاسبه شاخص های گرایش مرکزی گروه دوم

محاسبات استنباطی

فصل پنجم : نتیجه گیری

مقدمه

خلاصه

نتیجه

محدودیت های پژوهش

پیشنهادات

منابع

چكیده

در این تحقیق،به بررسی عزت نفس بین زنان متأهل و مجرد پرداخته شد بدین ترتیب كه میزان عزت نفس را با تست كوپراسمیت مورد سنجش قرار دادیم.

نمونه تحقیق 30 نفر زن متأهل و 30 نفر مجرد در نظر گرفته شد، پس از بدست آوردن نمرات خام، جدول توزیع فراوانی، شاخصهای گرایش مركزی و پراكنش، نمودارهای چند ضلعی ترسیم شد و در نهایت از طریق آزمونt گروههای مستقل به بررسی تفاوت بین عزت نفس دو گروه پرداختیم .

از آنجائیكه t بدست آمده كوچكتر از t جدول بود به این نتیجه رسیدیم كه تفاوتی بین عزت نفس زنان متأهل و مجرد وجود ن

مقدمه

در روان شناسی شخصیت و روان شناسی اجتماعی مباحث جنجال برانگیزی مطرح می شوند، این مباحث جذابیت خاصی را برای محققین ایجاد نموده و زمینه مساعدی را برای برپایی تحقیقات بنیادی و كار بردی فراهم ساخته اند. یكی از موضوعاتی كه همواره به مانند پلی ارتباط بین روان شناسی شخصیت و روان شناسی اجتماعی را ایجاد می كند،مبحث خویشتن است . در مبحث خویشتن[1]، عزت نفس[2]، كنترل خویشتن[3] و… عنوان می گردد .

در حال حاضر، تحقیقات فراوانی در زمینه عزت نفس صورت می گیرد كه عوامل شكل دهنده آن را معرفی خواهند كرد .(كریمی، یوسف،1364، ص 24 )

در زمینه عوامل مؤثر بر عزت نفس عنوان می گردد كه عوامل گوناگونی در ارتباط با آن می باشند ،كه این پژوهش هدف آن است از تفاوت های متعددی كه بین مجردین و متأهلین وجود دارد عزت نفس مورد ارزیابی قرار می گیرد. به عبارت دیگر رابطه ازدواج و عزت نفس مورد بررسی قرار می گیرد .

موضوع تحقیق:

بررسی میزان عزت نفس بین زنان متأهل و مجرد.

فایده، اهمیت، هدف تحقیق:

یكی از زیر بنایی ترین و مهمترین عوامل مؤثر در سلامتی روان ، عزت نفس می باشد. چنین به نظر می رسد كه بحث پیرامون این موضوع ،یك ضرورت اساسی ، به منظور ارتقاء سطح بهداشت روانی در جامعه می باشد .

نیاز اصلی و اساسی ما در زندگی داشتن احساس خوب در مورد خودمان است ، ما نیاز داریم كه خود را از نظر جسمی ، فكری و احساسی و عاطفی انسان خوب و با ارزش بدانیم. چنین احساسی ، نیاز قطعی و اساسی است كه بدون دادن اعتبار و ارزش لازم به خودمان هرگز قادر نخواهیم بود تا از احساس آرامش و آسایش درون برخوردار شویم.( نینوایی ،1375،ص 14ـ13)

زنان در جامعه از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند . نیمی از جمعیت را زنان تشكیل می دهند . این قشر از حساسیت خاصی برخوردار است كه اگر به نیاز آنها توجه كافی مبذول نشود، مسلماً خسارت های زیانباری چه از لحاظ اقتصادی ـ اجتماعی به جامعه وارد خواهد آمد

پس با توجه به اهمیت موضوع عزت نفس و قشر وسیعی از زنان كه در جامعه زندگی می كنند برآن شدیم تا به بررسی عزت نفس در بین زنان بپردازیم . از طرفی یكی دیگر از مسائلی كه در زندگی زنان مورد توجه قرار گرفت مسأله ازدواج است تصمیم گرفته شد كه به بررسی عزت نفس در بین زنان متأهل و مجرد پرداخته شود تا مشخص گردد آیا بین زنان متأهل و مجرد از لحاظ عزت نفس تفاوتی وجود دارد یا خیر؟ اگر تفاوتی مشاهده می شود در پی علل باشیم تا پس از شناخت عامل در پی رفع آن برآییم .

فایده دیگر این تحقیق این است كه به بالا بردن شعور فرهنگی ایرانیان كمك كنیم تا به نقش اساسی زن در جامعه پی برده شود و به این ترتیب قسمتی از مشكلاتی كه سبب آن زنان هستند در جامعه رفع شود .

👇محصولات مشابه با روش تحقیق بررسی عزت نفس بین زنان متأهل و مجرد👇

بررسی تفاوت بلوغ عاطفی در بین دانشجویان خانم مجرد و متأهل 18 تا 30 سال بررسی تفاوت بلوغ عاطفی در بین دانشجویان خانم مجرد و متأهل 18 تا 30 سال بررسی اثربخشی درمان بر اساس رویکرد تحلیل رفتار متقابل بر کاهش باورهای غیرمنطقی زنان متأهل روش تحقیق بررسی میزان عزت نفس کارمندان مجرد و متاهل روش تحقیق بررسی مقیاس های شخصیتی زنان مجرم و مقایسه آن با زنان غیر مجرم در زندانهای لرستان بررسی میزان عزت نفس کارمندان مجرد و متاهل بیمارستان حکیم بررسی میزان عزت نفس کارمندان مجرد و متاهل بیمارستان حکیم بررسی رابطه بین عوامل مختلف (شغلی، نوع ازدواج، تعداد فرزندان) با سازگاری زناشویی دانشجویان متأهل بررسی مقایسه ای ویژگی های خانوادگی زنان روسپی و زنان غیر روسپی

👇محصولات تصادفی👇

ملاحضات آئین‌نامه‌ای در طراحی لرزه‌ای دیوار برشی پژوهش در مورد آموزش ریاضی انواع نمونه قرارداد بیش از 280 قرارداد دانلود اقدام پژوهی چگونه توانستم با طرح سوالات جذاب و کاربردی در افزایش سطح یادگیری دانش آموزانم موثر باشم مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع راهبردهای مقابله ای مبانی نظری انگیزه پیشرفت تحقیق بتن ضد آب بررسی رابطه بین شیوه های فرزند پروری مادران با انگیزش پیشرفت دانش آموزان سال سوم دبیرستانها پروژه کارافرینی ساخت و تولید Manufacturing & pro پاورپوینت معماری و فلسفه مبانی و اهمیت گرمادهی مادون قرمز تحقیق فن‌آوری اطلاعات مودم و اینترنت پاورپوینت بررسی تاثیر حرارت خورشید بر انسان و ساختمان پاورپوینت تبیین مراحل مختلف خریدهای خارجی

👇کلمات کلیدی👇

بررسی عزت نفس بین زنان متأهل و مجرد;عزت نفس بین زنان;عزت نفس و عملکرد سودمند;ارتباط بین ازدواج و عزت نفس در بین زنان متأهل و مجرد;ارتباط بین عزت نفس و ازدواج در بین دختران و زنان;بررسی عزت نفس بین زنان متاهل و مجرد;دانلود روش تحقیق بررسی عزت نفس بین زنان متاهل و مجرد;دانلود مقاله بررسی عزت نفس بین زنان متاهل و مجرد