بررسی و مقایسه میزان افسردگی در بین دانش آموزان دختر و پسر مقطع متوسطه | academy | 14222

سلام و عرض ادب فراوان خدمت شما پژوهشگر عزیز و دوستدار علم. نام محصول دانلود: بررسی و مقایسه میزان افسردگی در بین دانش آموزان دختر و پسر مقطع متوسطه | رده محصول: روانشناسی و علوم تربیتی | آیدی فایل: 14222 | برچسب های فایل: بررسی میزان افسردگی در بین دانش آموزان;افسردگی دانش آموزان متوسطه;افسردگی در بین دانش آموزان دختر و پسر در هنگام پرداخت از هر کدام از درگاه های بانک توجه داشته باشید از همه کارت های عضو شتاب پرداخت میسر است و محدودیتی وجود ندارد.

بسيار نازك و بدن نما پوشيده بررسی و مقایسه میزان افسردگی در بین دانش آموزان دختر و پسر مقطع متوسطه است و با وجود اين كه بررسی و مقایسه میزان افسردگی در بین دانش آموزان دختر و پسر مقطع متوسطه زنگ خطر را توي سر خودش بررسی و مقایسه میزان افسردگی در بین دانش آموزان دختر و پسر مقطع متوسطه مي شنود، همچنان اصرار مي ورزد بررسی و مقایسه میزان افسردگی در بین دانش آموزان دختر و پسر مقطع متوسطه كه همسرش اشتباه مي كرده و بررسی و مقایسه میزان افسردگی در بین دانش آموزان دختر و پسر مقطع متوسطه اينكه حق با خود اوست، چند بررسی و مقایسه میزان افسردگی در بین دانش آموزان دختر و پسر مقطع متوسطه دقيقه طول نمي كشد كه زنگ

بررسی و مقایسه میزان افسردگی در بین دانش آموزان دختر و پسر مقطع متوسطه

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان محصول: بررسی و مقایسه میزان افسردگی در بین دانش آموزان دختر و پسر مقطع متوسطه

فهرست مطالب

عنوان

صفحه

چكیده تحقیق

فصل اول

«طرح تحقیق»

- مقدمه

- بیان مسأله

- ضرورت و اهمیت تحقیق

- اهداف تحقیق

- سؤالات و فرضیات تحقیق

- روش تحقیق

- جامعه پژوهش و حجم نمونه

- تعریف واژه‎ها و اصطلاحات

فصل دوم

«پیشینه تحقیق»

عنوان

صفحه

- مبانی نظری

- تعریف افسردگی

- علایم افسردگی

- دیدگاه‎ها و مكاتب مرتبط با افسردگی

- پژوهشهای انجام شده پیرامون موضوع تحقیق

الف: پژوهشهای انجام شده در خارج از كشور

ب: پژوهشهای انجام شده در داخل ایران

فصل سوم

«روش تحقیق»

- روش تحقیق

- روش آماری

- متغیرهای تحقیق

- جامعه تحقیق

- حجم نمونه

عنوان

صفحه

- ویژگی‎های نمونه

- ابزار سنجش

- اعتبار و روایی ابزار سنجش

- روش جمع‎آوری اطلاعات

- ابزار اندازه‎گیری

فصل چهارم

«‌تجزیه و تحلیل داده‎ها و اطلاعات»

- آزمون فرضیه

- جداول آماری

فصل پنجم

«بررسی و نتیجه‎گیری»

- نتیجه‎گیری از سؤالات و فرضیات تحقیق

- محدودیت‎های تحقیق

عنوان

صفحه

- میزان همبستگی بین یافته‎های تحقیق حاضر و تحقیقات قبلی

- پیشنهادات

- منابع

- ضمائم

چكیدة تحقیق:

پژوهش حاضر به منظور بررسی و مقایسه میزان افسردگی بین دانش‎آموزان دختر و پسر مقطع متوسطه در شهرستان كوهدشت انجام گرفت. به این صورت كه تعداد 40 نفر از دانش‎آموزان (20 نفر دختر و 20 نفر پسر) با روش نمونه‎گیری خوشه‎ای به طور تصادفی انتخاب و براساس آزمون افسردگی بك مورد آزمون واقع شدند. مطابق اغلب یافته‎های پیشین بخصوص در خارج از كشور) یافته‎های پژوهش حاضر نشان می‎دهند كه در كل افسردگی دانش‎آموزان دختر مقطع متوسطه به طور معناداری بالاتر از میزان افسردگی دانش‎آموزان پسر در این مقطع می‎باشند.

همچنین برحسب نتایج تحلیل آماری ‎t استودنت برای گروه‎های مستقل با درجة آزادی 38=‎d.f و در سطح آلفای ‎(5/0 = ) جهت بررسی فرضیه یك سویه كه «میزان افسردگی دانش‎آموزان دختر مقطع متوسطه به طور معناداری بالاتر از میزان افسردگی دانش‎آموزان پسر مقطع متوسطه می‎باشد» نتایج بیانگر تفاوت معنی‎دار بین میزان افسردگی دو گروه می‎باشد.

فصــل اول

«طرح تحقیق»

مقدمه:

افسردگی متداولترین بیماری بین اختلالات روانپزشكی به شمار می‎رود، به طوری كه درصد بالایی از كلیه بیماران بستری در بیمارستان‎ها را این نوع بیماری تشكیل می‎دهند،‌ هر روز،‌در مراكز درمانی دنیا، میلون‎ها نفر بوسیله متخصصان امر به عنوان مراجع افسرده تشخیص داده می‎شوند. همه افراد در مرحله‎ای از زندگی دچار افسردگی می‎شوند و به عبارتی25% افراد و یا شاید تعداد بیشتری از مردم عادی، حداقل یك بال در زندگی دچار افسردگی شده‎اند درصد زیادی از افراد هر جامعه، در شرایط زمانی خاص، به علت انواع استرس‎ها، روابط میان فردی ناسالم و آسیب‎پذیر، انواع فقدان‎ها، مشكلات و درگیری‎های خانوادگی یا زناشویی تنهایی، درگیری اجتماعی یا شغلی، طلاق و جدایی، قرار گرفتن در تضادهای درونی و همین‎طور اجتماعی، نداشتن حمایت‎های اجتماعی، رشد ناسالم دوران كودكی، بهداشت روانی نازل در جامعه، بغرنجی شرایط زندگی، صنعتی شدن و بسیاری عوامل دیگر ممكن است دچار افسردگی شوند (ترجمه شمس، 1379).

افسردگی در همه افراد جامعه،‌ثروتمند و فقیر،‌ نوجوان، جوان و پیر، زن و مرد، متأهل و مجرد دیده شده است. اما بعضی از افراد بیشتر از دیگران مستعد ابتلا به افسردگی هستند. شیوع افسردگی در زنان دو برابر مردان گزارش شده است. همچنین بیماری از متخصصان بالینی معتقدند كه افسردگی در افراد میانسال، نوجوان، كودكان و حتی خردسالان به طور یكسان شایع است هرچند نشانه‎های مرضی در گروه‎های مختلف سنی متفاوت است

با توجه به اینكه دانش‎آموزان مقطع متوسطه از طرفی (رواج سن نوجوانی و بحران‎های این دوره و از طرفی دیگر در آستانه اتمام مقطع متوسطه و ورود به یك دورة آموزشی نوین بنام پیش‎دانشگاهی قرار دارند كه این شرایط آنان را از بحرانهای روانی مصون نمی‎دارد. بنابراین پژوهش حاضر سعی دارد كه از وضعیت افسردگی دانش‎آموزان مقطع متوسطه آگاهی یابد.

بیان مسأله:

مسائل و مشكلات عاطفی، امروزه در جهان شیوع و گسترش زیادی پیدا كرده است و بسیاری از افراد از مشكلات و بیماری‎هاو اختلالات عاطفی رنج می‎برند. این مسائل و مشكلات نه تنها افراد را زیر پوشش قرار می‎دهند بلكه به تبع فرد، جامعه را هم در برگرفته و دچار اختلالات و معضلات بسیاری می‎نمایند و عواقب و تبعات اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و آموزشی زیادی را به دنبال خود می‎كشند بررسی مشكلات عاطفی به اشكال مختلف در مدارس، دانشگاه‎ها و مراكز علمی از دیرباز مورد توجه بوده است. یكی از روشهای بررسی مشكلات روانی بررسی میزان افسردگی در افراد می‎باشد، مسئله تحقیق حاضر به بررسی میزان افسردگی در دانش‎آموزان و نیز مقایسه آن در دو جنس با یكدیگر در سطح شهرستان كوهدشت می‎پردازد.

👇محصولات مشابه با بررسی و مقایسه میزان افسردگی در بین دانش آموزان دختر و پسر مقطع متوسطه👇

بررسی میزان و نحوه گذراندن اوقات فراغت دانش آموزان دختر مقطع متوسطه ناحیه 2 شهر یزد بررسی اثر بخشی هوش هیجانی در کاهش وابستگی به فیسبوک دانش آموزان دختر مقطع متوسطه شهر تهران بررسی تاثیر ناكامی در میزان پرخاشگری بین دانش آموزان دختر و پسر مقطع ابتدایی شهرستان قروه بررسی میزان مسئولیت پذیری در حیطه خانواده و جامعه بین دانش آموزان دختر مقطع پیش دانشگاهی بررسی و مقایسه میزان اضطراب كلی دانش آموزان دختر و پسر محروم از پدر روش تحقیق و پیشینه بررسی و مقایسه میزان اضطراب كلی دانش آموزان دختر و پسر محروم از پدر هنجار یابی پرسشنامه افسردگی كودكان ماریا كواس بر روی كلیه دانش آموزان دختر و پسر مقطع راهنمایی بررسی نگرش دبیران و دانش اموزان دختر مقطع متوسطه نسبت به اجرای طرح لباس متحدالشکل بررسی ملاکهای انتخاب دوست در بین دانش آموزان پایه اول پسر در مقطع متوسطه شهرستان ملایر

👇محصولات تصادفی👇

تحقیق و فیلم وارطان هوانسیان پروژه طراحی سیستم مکنده غلات اختلال نقص در توجه (آموزش حروف) جزوه اقتصاد خرد و کلان مقاله ترجمه شده ارزیابی خطر زلزله برای لوله های نفت و گازقابل ویرایش با فرمت doc به همراه اصل مقاله انگلیسی آئین نامه علائم راه های ایران پروژه کارآفرینی تولید ادوات کشاورزی (به ظرفیت 75 تن در سال ) پروژه کارآفرینی کارگاه تولید نمک تصفیه شده مبانی نظری آشنایی با صنعت بیمه تحقیق عدالت پروژه کارآفرینی تولید نان فانتزی مقاله بررسی آشنایی با كودكان ناشنوا و نیمه شنوا جزوه انتقال حرارت آشنایی با مراحل و فرمت تست پکیج در پایپینگ پاورپوینت جا به جایی، ترک کار و انضباط کار

👇کلمات کلیدی👇

بررسی میزان افسردگی در بین دانش آموزان;افسردگی دانش آموزان متوسطه;افسردگی در بین دانش آموزان دختر و پسر