روش تحقیق تفاوت میزان افسردگی در بین مردان بازنشسته و شاغل | academy | 14271

سلام و عرض ادب فراوان خدمت شما پژوهشگر عزیز و دوستدار علم. نام محصول دانلود: روش تحقیق تفاوت میزان افسردگی در بین مردان بازنشسته و شاغل | رده محصول: روانشناسی و علوم تربیتی | آیدی فایل: 14271 | برچسب های فایل: تفاوت مردان بازنشسته و شاغل;میزان افسردگی مردان بازنشسته و شاغل;مردان بازنشسته در هنگام پرداخت از هر کدام از درگاه های بانک توجه داشته باشید از همه کارت های عضو شتاب پرداخت میسر است و محدودیتی وجود ندارد.

بسيار نازك و بدن نما پوشيده روش تحقیق تفاوت میزان افسردگی در بین مردان بازنشسته و شاغل است و با وجود اين كه روش تحقیق تفاوت میزان افسردگی در بین مردان بازنشسته و شاغل زنگ خطر را توي سر خودش روش تحقیق تفاوت میزان افسردگی در بین مردان بازنشسته و شاغل مي شنود، همچنان اصرار مي ورزد روش تحقیق تفاوت میزان افسردگی در بین مردان بازنشسته و شاغل كه همسرش اشتباه مي كرده و روش تحقیق تفاوت میزان افسردگی در بین مردان بازنشسته و شاغل اينكه حق با خود اوست، چند روش تحقیق تفاوت میزان افسردگی در بین مردان بازنشسته و شاغل دقيقه طول نمي كشد كه زنگ

روش تحقیق تفاوت میزان افسردگی در بین مردان بازنشسته و شاغل

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان محصول: روش تحقیق تفاوت میزان افسردگی در بین مردان بازنشسته و شاغل

چكیده تحقیق :

هدف از این تحقیق آن است كه به این پرسش پاسخی داده شود : كه آیا بین مردان بازنشسته و شاغل تفاوتی در میزان افسردگی دیده می شود یا خیر ؟

فرضیه تحقیق :

به این صورت مطرح شده است : میزان افسردگی در مردان بازنشسته ،‌از میزان افسردگی در مردان شاغل ، بیشتر است .

جامعه آماری در مورد پژوهش عبارت است :

از تحقیق روی 60 نفر (30 نفر شاغل و 30 نفر بازنشسته) كه با استفاده از روش نمونه گیری كه در دسترس است ، این انتخاب صورت گرفته است كه در شهر نظرآباد زندگی می كنند . برای اندازه گیری میزان افسردگی ، افراد مورد مطالعه از آزمون یك استفاده شده است . برای تجزیه و تحلیل از فرمول t استفاده شد ، كه معنی دار بودن تفاوت افسردگی دو گروه مورد بررسی قرار گیرد .

نتیجه بدست آنده از فرمول t ، فرضیه تحقیق را تایید كرد و نتیجه گرفته شد ، كه میزان افسردگی در مردان بازنشسته ، به علت بیكاری بیشتر از افراد شاغل است .

مقدمه :

پیری روز به روز مسئله بزرگی در كشورهای در حال پیشرفت و پیشرفته

می شود . بخصوص افراد پیرو طرز زندگی آنان اكثراً مسائل روانی ، اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی پیش می آوردند .

دوران پیری از نظر بهداشت روانی بسیار حائز اهمیت است و از نظر پیشگیری باید بخاطر داشت كه معمول ترین بیماری های روانی در افراد پیر عبارتند از : پسیكوزهای پیری ، اختلالات روانی ناشی از اختلالات عروقی ، كمبود اكسیژن و از بین رفتن فعالیت های عادی در مغز كه با كم شدن روابط اجتماعی ، از دست دادن مسئولیت ، تربیت دختران و پسران ، ازدواج وجدان شدن آنها ، بازنشسته شدن و از دست دادن نزدیكان و اطرافیان توأم می گردد .

همچنین بروز بعضی از اختلالات روانی ، رفتاری ، شخصیتی ، حافظه و عدم قدرت زندگی به تنهایی ، احتیاج به حمایت دیگران و نظایر آن باعث شده است كه پیران را جزء بیماران روانی قلمداد و آنان را در بیمارستان روانی بستری نمایند .

با وجودی كه به عقیده بعضی ، مشكلات افراد مسن در نتیجه از بین رفتن اعمال طبیعی و عادی نسج و مغز است . ولی از دست دادن اعتماد به نفس ، ارتباط اجتماعی، مشكلات شغلی و حتی افراد خانواده یا فامیل مهمترین عامل هستند . شخص مسن اكثراً متوجه درون خود می شود و افسرده می گردد ، و دچار هذیان درباره كار دستگاههای گوارش می گردد .

احساس تنهایی می كند ، علاقه و خبرگی خود را كم كم از دست می دهد و در یك دایره معیوب قرار می گیرد ، كه همان عوارض پیری است . خودكشی در پیران اكثراً گول زننده و با روشهای خطرناك انجام می گیرد . در 80 درصد موارد ، بعلت افسردگی و در بقیه موارد بعلت ابتلاء به بیماری های غیر قابل علاج ، مسئله اقتصادی، تنهایی و غیره می باشد .

انسان در هر مقطع زمانی تابع گذشته ، حال ، و آینده است و تحت تاثیر متغیرهای دورنی و دنیای خارجی خود قرار دارد . بطوری كه پژوهش های متعدد اخیر، در مورد بیماری های شایع افسردگی نشان داده شده است ، كه ارتباط و پیوستگی نزدیكی بین وقوع بیماری روانی و استرس های زندگی وجود داشته و

متخصصان بالینی از دیرباز به رابطه مشكلات و حوادث یا ابتلاء به بیماری افسردگی پی برده اند .

پیشگیری از بروز این عارضه ، كه تمام فعالیت های روزمره و افكار و اعمال فرد رابه مخاطره انداخته و مقدار قابل ملاحظه ای از نیروهای انسانی برای مدتی نامعلوم از كارایی باز می دارد ، مستلزم درك و شناخت صحیح ، از مسئله مورد نظر و آگاهی از علل و عوامل مورد نظر و آگاهی از علل و عوامل ایجاد كننده آن می باشد در این تحقیق سعی شده ، شمه ای از مطالب مربوط به این بیماری ، مطرح و سپس به وجود یا عدم وجود رابطه افسردگی در شاغلین و بازنشستگان پرداخته شود .

فهرست مطالب

چکیده تحقیق

میزان افسردگی

فرضیه تحقیق

مقدمه

پیشگیری

موضوع تحقیق

اهمیت تحقیق

فرضیه تحقیق

اصطلاحات و واژه ها

مقدمه ای بر شناخت افسردگی

مرورری بر تاریخچه افسردگی

تاریخچه افسردگی در ایران

افسردگی

دیدگاه های درمان افسردگی

الگوی زیستی افسردگی

عوامل ژنتیکی و افسردگی

اساس نور و شیمیایی افسردگی

فرضیه نوراپی نفرین و کاته کولامین

فرضیه فلوکستین (پروزاک)و ایندول آمین

نظریه روان پویشی افسردگی

شخصیت فرد افسرده

درمان روان پویشی افسردگی

نظریه های رفتاری در مورد افسردگی

درمان مبتنی بر نظریه های رفتاری

نظریه شناختی در مورد افسردگی

درمان شناختی بک

اساسی ترین پیشداوریهای شناختی درمورد افراد افسرده

مکانیسم های دفعای سالمندان

طبقه بندی افسردگی

افسردگی پیری

علائم افسردگی

نشانه های کسالت روحی

عزلت جویی و کناره گیری

منفی گرایی

نشانه های کاهش احساس حیاتی

چاره یابی برای بیماری افسردگی‌

تقویت کننده روحی

درمان الکتریکی

لکوتومی

بستری کردن در بیمارستان

معایب بستری کردن

روش روان شناختی

مشاوره

روان درمانی

پیشینه تحقیق

جامعه مورد تحقیق

نمونه مورد تحقیق

ابزار تحقیق و نمونه برداری

روش گردآوری داده ها

روش آماری و تحلیل داده ها

تصحیح و نمره گذاری

اعتبار و روایی تست بک

تفسیر آزمون افسردگی بک بازنشستگان(جدول(

تفسیر آزمون افسردگی بک شاغلان(جدول(

محدودیت ها

پیشنهادات

منابع

👇محصولات مشابه با روش تحقیق تفاوت میزان افسردگی در بین مردان بازنشسته و شاغل👇

تعیین تفاوت بین تیپ A و B از نظر میزان افسردگی روش تحقیق بررسی میزان رضایت مندی زناشویی زنان شاغل دیپلم و غیر شاغل دیپلم روش تحقیق و پیشینه بررسی مقایسه ای خصیصه سلطه گری و سلطه پذیری در زنان شاغل و غیر شاغل پرسشنامه افسردگی سما (سنجش میزان افسردگی) بررسی مقایسه میزان افسردگی جانبازان خفیف و شدید بررسی میزان افسردگی امدادگران مرد جمعیت هلال احمر شهرستان كرج بررسی و مقایسه میزان افسردگی در بین دانش آموزان دختر و پسر مقطع متوسطه تعیین میزان افسردگی در دانشجویان خوابگاهی و غیرخوابگاهی و تأثیر آن بر پیشرفت تحصیلی دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق افسردگی و تبیین الگوی افسردگی براساس رویکرد اسلامی

👇محصولات تصادفی👇

پرسشنامه سبک زندگی در بارداری ضرورت همسازی سازه و معماری تحقیق درباره فیزیک کوانتومی دانلود پاورپوینت جبران خدمت کارکنان درآمد زایی از طریق اینترنت BITCOIN بررسی و تحلیل عملیات روانی علیه جوانان کشور در سال 1386 و ارائه راهبردهای مقابله با آنها بررسی رابطه بین عوامل مختلف (شغلی، نوع ازدواج، تعداد فرزندان) با سازگاری زناشویی دانشجویان متأهل همه تعاریف شیمی کنکور مقاله دفتر سبز بهاران نگرشی بر ساختار و محتوای اشعار و آثار سیمین بهبهانی شاعر معاصر پرسشنامه میزان تمایل به اعتیاد گزارش كارآموزی جوشکاری الکتروفیوژن پرسشنامه اندازه گیری نگرش های صمیمانه 50 ماده امنیت لایه دسترسی شبكه پاورپوینت شكل گیری و تغییر باور، نگرش و رفتار تحقیق مجموعه (آموزشی- فرهنگی- تفریحی) شهرداری منطقه 22 تهران

👇کلمات کلیدی👇

تفاوت مردان بازنشسته و شاغل;میزان افسردگی مردان بازنشسته و شاغل;مردان بازنشسته