👈 فروشگاه فایل 👉

دانلود تحقیق ساخت و تولید صنعت جوشكاری، پیشرفت تكنولوژی و شرایط جدید كار 17 ص

ارتباط با ما

... دانلود ...

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 17 صفحه

صنعت جوشكاری ، پیشرفت تكنولوژی و شرایط جدید كار با ورود سیستمهای اتوماتیك و روباتیك در صنعت ، طبیعی است كه ویژگیهای كلیه پرسنل تحت تاثیر قرار خواهد گرفت .

با ماشینی شدن ، استفاده از كارهای یدی به مرور زمان به فراموشی سپرده می شوند.

با این وجود گروهی معتقدند كه منابع انسانی همچنان اهمیت خود را حفظ كرده و حتی به آن بهای بیشتری نیز خواهد داده شد.

جهت شفاف ساختن این مطالب كارگاهی تحت عنوان Worklife 2000 برگزار گردید كه در این كارگاه جوشكاری به عنوان یكی از زیر شاخه های تولید و همچنین به دلیل رو به نقصان گذاشتن جوشكاران مورد بررسی قرار گرفت.

در این كارگاه مطالبی چون تاثیر روبات بر صنعت جوش ، عواملی كه در محیط كار بر سلامتی جوشكار تاثیر می گذارند و مهارتهایی كه پرسنل می بایستی در كارگاههای جوشكاری كسب نمایند ، مورقعیت فعلی و آتی جوشكاری و وضعیت آتی صنعت جوشكاری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین تاثیر تغییرات تكنولوژی بر رفتار اپراتورها ، جوشكاری و سلامتی ، مدیریت منابع انسانی و توصیه های مهم برای صنایع تولیدی چون بكارگیری روباتها و سایر ماشینها توسط اپراتورهایی كه دانش كافی در رابطه با روشهای پایه دارند ، ارائه كار جذاب ، محیط كاری خوب و فرصت های شغلی خوب و حقوق مناسب توسط صنایع و امثالهم نیز ذكر شده است.

صنایع تولیدی در اقصی نقاط دنیا مرتبا با تقاضای روز افزون برای تولید بیشتر و كیفیت بهتر مواجه می باشند.

ابزارهای پیشرفته با تكنولوژی جدید جهت طراحی و برنامه ریزی تولید چون طراحی با كمك رایانه، تولید با كمك رایانه، مهندسی با كمك رایانه به صنعت معرفی می شوند.

با ورود سیستمهای اتوماتیك و روباتیك ، طبیعی است كه ویژگیهای كاری كلیه پرسنل تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

این طــور به نظر می رسد كه در اثر به كارگیـری استـــراتژی جدید صنعتی ( ماشینی شدن ) ، استفاده از نیرو و كارهای یدی به مـــــرور زمان به فراموشی سپرده می شود.

با این وجود گروهی معتقدند كه منابع انسانی همچنان اهمیت خود را حفظ كرده و حتی به آن بهای بیشتری نیز داده خواهد شد.

جهت شفاف ساختن مطالب مورد بحث ، كارگاهی تحت عنوان work life 2000 برگزار گردید.

در این كارگاه ، جوشكاری به عنوان یكی از زیر شاخه های تولید كه تغییرات تكنولوژیكی در آن به وضوح آشكار بوده و خصوصا صنایع كشورهای اروپایی به دلیل رو به نقصان گذاشتن جوشكاران ماهر توجه خاصی نسبت به آن دارند، مورد بررسی قرار گرفت.

در دنیا پیشرفت تكنولوژیكی تدریجی در صنایع جوش قابل مشاهده است.

روش ها و مواد جدید مرتبا معرفــی می گردند.

به موازات پیشرفت های ذكر شده ، واضح و مبرهن است كه منابع انسانی نیز ركن مهمی است كه نباید به فراموشی سپرده شود.

در بسیاری از كشورها ، صنعت جوشكاری با معضل بزرگی مواجه شده و آن عبارت از حفظ نیروی جوشكار ماهر و عدم استقبال جوانان از این فن می باشد.

از آنجایی كه جهت احراز صلاحیت لازم برای عنوان جوشكار ماهر ، سالها آموزش و تمرین لازم بوده و از سوی دیگر محیط كار جوشكاری پر خطر بوده و تمیز نمی باشد ، لذا خصوصا جوانان چندان تمایلی جهت پذیرش جوشكاری به عنوان شغل آینده خود ندارند.

این امر به خصوص در كشورهایی كه آمار بیكاری بالا می

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت مقارنه تطبیقی وجوب حج در مذاهب اسلامی مقاله درمورد کارخانه رویال تک کتاب اموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته گزارش کاراموزی شرکت تولیدی سیم و کابل آموزش از بین بردن جوش های صورت در فتوشاپ