👈 فروشگاه فایل 👉

دانلود بهینه سازی بیمارستان

ارتباط با ما

... دانلود ...

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 19 صفحه

مقدمه: موضوع: بهینه سازی بال شمالغربی بیمارستان هاشمی نژاد (شامل طبقة اول و همكف) وابسته به دانشگاه علوم پزشكی ایران.

سال تأسیس: 1343.

خدمات بیمارستان: یكی از مراكز قدیمی دانشگاهی و مركز فوق تخصصی كلیة ایران می باشد.

هدف از بازسازی: مجهز كردن بیمارستان به دستگاههای پیشرفته و مدرن در خصوص پیوند كلیه و متعلقات آن.

برچیدن تجهیزات پزشكی قدیمی و جایگزینی تجهیزات تازه و بهداشتی و گسترش خدمات به بیماران كلیوی و … این مركز در اواخر خردادماه به همت دفتر ریاست جمهوری و دانشگاه علوم پزشكی ایران با پیمانكاری شركت مهندسی كنترل ولت (control volt.

Eng.

Co) بازسازیش آغاز شد و با برنامه های زمان بندی شده مقرر شده كه بصورت تقسیم بندی بیمارستان به چندین فاز، این مركز بطور كامل بازسازی شود كه پیمانكار مذكور هم اكنون فاز 1 را كه شامل طبقه اول و همكف می باشد آمادة طبقات مذكور شامل بخشهای ذیل می باشد: طبقه همكف: شامل اسكن – سرپرست پزشكی هسته ای – سنگ شكن – سی تی اسكن – هوارسان – اتاق تزریق – آماده سازی دارو – ریكاوری – اتاق معاینه – اتاق كدگذاری – بایگانی مدارك پزشكی – سرویس ها و … می باشد.

طبقه اول: شامل 5 اتاق اتاق عمل – ریكاوری – سیتوسكپی – اسكراب – استریل فرعی – اتاق كثیف – رختكن كادر درمانی (آقایان و خانم ها) – استراحت كاردرمانی (خانم و آقایان) – اتاق تمیز – گزارش نویسی – سرپرستاری – ایستگاه پرستاری و … می باشد.

فهرست مطالب 1- مقدمه 2- یك رگی كردن 3- دیوراچینی 4- دیوارسازی 5- ملات و انواع آن 6- لایه های مختلف دیوار اطاقها 7- كف سازی 8- سرویس ها 9- سقف كاذب 10- در و پنجره یك رگی كردن ساختمان بعد از پی سازی و ایزولاسیون در ساختمانهای آجری معمولا روی پی را طبق نقشه یك رگ آجر نی چینند و باصطلاح ساختمان را یك رگی می نمایند.

در موقع یك رگی كردن ساختمان باید دقت كافی بعمل آید كه اندازه ها كاملاً مطابق نقشه باشد.

بعد از یك رگی كردن ساختمان مجددا ابعاد اطاقها و راهروها و سرویسها را كنترل نموده و مخصوصاًاز گونیا بودن تمام قسمتها بوسیله چپ و راست گرفتن مطمئن می شویم.

در این مرحله عرض ئیوارها باید مطابق نقشه باشد.

سپس اقدام به دیوارچینی می نمایند.

لایه های مختلف دیوارچینی آجرچینی به پهنای مختلف ملات دیوار برای جداسازی قسمتهای مختلف ساختمان بكار می رود.

به این نوع دیوارها پارتیشن یا جداكننده می گویند.

تیغه دیواری است به پهنای 5 یا 10 یا 20 سانتیمتر.

تیغه های بلند و طویل را نمی توان به پهنای 5 یا 10 سانتیمتر ساخت زیرا تیغه های 5 یا 10 سانتیمتری با ابعاد زیاد ایستا نخواهد بود.

ملات تیغه های 5 سانتیمتری معمولا گچ و خاك است.

عرض دیوار عرض دیوار معمولا بستگی به ارتفاع آن و باری كه روی آن قرار می گیرددارد و معمولا دیوارهای ساختمانهای دو تا سه طبقه را 35 سانتی متری و و سه تا چهار طبقه را 45 سانتی متری می سازند و می توان در یك ساختمان چهار طبقه عرض دیوار را در طبقه اول 45 سانتی متر و در سه طبقه بعد 35 سانتی متر ساخت.

برای ساختمانهای یك طبقه اگر از ملات ماسیه سیمان و یا سیمان آهك استفاده نمایند می توان دیوارهای حمال را 22 سانتیمتری هم بچینند.

ملات ملات ماده چسبنده ای

👇محصولات تصادفی👇

گزارش كارآموزی مطالعاتی پراكنده در مورد حشره‌شناسی، كشاورزی و آفات گیاهی به انضمام UAV، GPS و GIS مقاله پردازشگری دیجیتال یا (DSP) مقاله اکسس (1) تاریخچه کامپیوتر فایل پاورپوینت عوارض جانبی داروها