مبانی نظری و پیشینه تحقیق سبک های تفکر | academy | 5061

سلام و عرض ادب فراوان خدمت شما پژوهشگر عزیز و دوستدار علم. نام محصول دانلود: مبانی نظری و پیشینه تحقیق سبک های تفکر | رده محصول: روانشناسی و علوم تربیتی | آیدی فایل: 5061 | برچسب های فایل: مبانی نظری ; پیشینه تحقیق; سبک های تفکر در هنگام پرداخت از هر کدام از درگاه های بانک توجه داشته باشید از همه کارت های عضو شتاب پرداخت میسر است و محدودیتی وجود ندارد.

بسيار نازك و بدن نما پوشيده مبانی نظری و پیشینه تحقیق سبک های تفکر است و با وجود اين كه مبانی نظری و پیشینه تحقیق سبک های تفکر زنگ خطر را توي سر خودش مبانی نظری و پیشینه تحقیق سبک های تفکر مي شنود، همچنان اصرار مي ورزد مبانی نظری و پیشینه تحقیق سبک های تفکر كه همسرش اشتباه مي كرده و مبانی نظری و پیشینه تحقیق سبک های تفکر اينكه حق با خود اوست، چند مبانی نظری و پیشینه تحقیق سبک های تفکر دقيقه طول نمي كشد كه زنگ

مبانی نظری و پیشینه تحقیق سبک های تفکر

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان محصول: مبانی نظری و پیشینه تحقیق سبک های تفکر

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه

رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه

سبک های تفکر

تعریف تفکر و سبک های تفکر

از زمان سقراط و ارسطو تا زمان حال دربارة تفکر و ماهیت و مراحل آن بحث‌های زیادی به عمل آمده است. کتاب معروف « چگونه فکر می‌کنیم؟ » جریان تفکر را شامل مراحلی می‌داند که دو مرحله ابتدایی و انتهایی و پنج مرحلة میانی را در برمی‌گیرد. مرحلة اول یا ابتدایی،‌ مرحله شک و ابهام است و آن زمانی است که انسان با یک موقعیت پیچیده رو به رو شده و درصدد یافتن پاسخی برای مسئله و مشکل ایجاد شده است. مرحلة انتهایی، زمانی است که فرد از شک و ابهام درآمده و به نتیجه و جواب دست یافته است. به عبارتی تفکر سازمان دادن و تجدید سازمان در یادگیری گذشته جهت استفاده در موقعیت فعلی است(امامی پور و سیف، 1382).

تعریف دیگر، تفکر را فرایندی رمزی و درونی می داند که منجر به یک حوزه شناختی می‌گردد، که نظام شناختی شخص متفکر را تغییر می‌دهد(پور فرج عمران، 1387).

رضوی (1384) معتقد است که تفکر فرآیندی است که از طریق آن یک بازنمایی ذهنی جدید به وسیلة تبدیل اطلاعات و تعامل بین خصوصیات ذهنی، قضاوت، انتزاع، استدلال و حل مسئله ایجاد می‌گردد.

تعریف ساده دیگر از تفکر،کنترل هدفمند فکر است. یعنی اینکه فکر ما در اختیار ما باشد و در راستای نیازها و اهدافی که ترسیم کرده ایم به پیش رود. همانند یک کشتی که به بندر مقصد حرکت می کند نه به هر جایی که باد آن را ببرد(زارع ، آخوندی و اعراب شیبانی، 1390).

بنابراین تفکر، عملی ذهنی است و زمانی مطرح می‌گردد که انسان با مسئله‌ای مواجه ‌است و خواستار حل آن است. در این هنگام در ذهن، تلاشی برای حل مسئله آغاز می‌گردد که این تلاش ذهنی را، تفکر می‌نامند. فعالیت برای حل مسئله، از مراحلی تشکیل شده‌است که از تعریف مسئله به طور شفاف، روشن و ملموس، آغاز می‌گردد و با پیدا کردن راه حل‌هایی برای حل مسئله ادامه می‌یابد و با به کارگیری عملی بهترین راه حل و یافتن جواب نهایی به پایان می‌رسد(سلگی، 1390).

هر یک از روش‌های تفکری را می توان متدهایی دانست که به کمک آنها، قسمتی از فرایند حل مسئله، با موفقیت طی می شود. تفکر برتر تفکری است که از بهترین روش‌ها به حل مساله برسد.

انواع روشهای تفکری: تفکرخلاق، تفکر تحلیلی، تفکر انتقادی، تفکر اجرایی، تفکر استراتژیک است (شکری، کدیور و دانش پرور، 1387).

اما در تعریف سبک های تفکر می توان بیان نمود که شیوه های متفاوت افراد در پردازش اطلاعات را سبک های تفکر نامگذاری کرده است. سبک تفکر روش رجحان یافته ی تفکر است. سبک تفکر یک توانایی نیست بلکه چگونگی استفاده فرد از توانایی هایش است (استرنبرگ،2001).

2-2-2 انواع سبک های تفکر

تفکر مستقل یا مطلق[1]: تفکری است فارغ و رها شده از ذهنیت گرایی، منابع تجربی، تجارب هیجانی، تفکر منطقی، دوگانگی و جدایی موضوع و ذهن

تفکر انتزاعی[2]: تفکری است که جزئی از موضوع را از دیگر اجزا تفکیک نموده و بدون توجه به اجزای دیگر، آن را مورد ملاحظه قرار می دهد.

تفکر تحلیلی[3]: بر پایه جدا سازی یک موضوع به عناصر و اجزای تشکیل دهنده آن. فرق آن با تفکر انتزاعی در توجه یکسان به همه اجزا است.

[1] Independent thought or absolute

[2] Abstract thinking

[3] Analytical Thinking

👇محصولات مشابه با مبانی نظری و پیشینه تحقیق سبک های تفکر👇

مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع تفکر انتقادی دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق تفکر انتقادی مبانی نظری و پیشینه تحقیق هوش چندگانه و تفکر انتقادی مبانی نظری و پیشینه تحقیق تفکر انتقادی و نقادانه دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق تاریخچه تفکر انتقادی مبانی نظری و پیشینه تحقیق نقش کانون های تفکر در فرایند سیاستگذاری مبانی نظری و پیشینه تحقیق تفکر استراتژیک و مزیت رقابتی (منبع محور) چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق سبک های تفکر مبانی نظری تفکر انتقادی

👇محصولات تصادفی👇

فهرست بها سال 95 کلیه رشته ها سیستم های پشتیبانی مدیریت ارشد ESS اقدام پژوهی چگونگی تقسیم فرصت یادگیری در کلاسهای چند پایه مقطع ابتدایی مبانی نظری و پیشینه تحقیق درگیری والدین در امور تحصیلی (فصل دوم تحقیق) مبانی نظری و پیشینه تحقیق هوش رقابتی تبدیل نقشه های گوگل ارث به اتوکد کارت ویزیت لایه باز (psd) با موضوع تدریس مبانی نظری استقرار مدیریت دانش پاورپوینت سبک شناسی (2) نثر پرسشنامه (مقیاس ارزشی شوارتز) پرسشنامه پرخاشگری آیزنگ و گلین ویلسون مقاله صندلی چرخدار الكتریكی (مهندس برق) تعمیر تلویزیون (تیونرها) سنجش تاثیر اجرای سیستم پنج اس (5S) بر بهره وری شركتهای تحت پوشش ایران خودرو پاورپوینت کلینیک مثلثی (بیماریهای آمیزشی-اعتیاد تزریقی-ایدز)

👇کلمات کلیدی👇

مبانی نظری ; پیشینه تحقیق; سبک های تفکر