مبانی نظری و پیشینه تحقیق فلسفه اخلاقی کارکنان | academy | 5533

سلام و عرض ادب فراوان خدمت شما پژوهشگر عزیز و دوستدار علم. نام محصول دانلود: مبانی نظری و پیشینه تحقیق فلسفه اخلاقی کارکنان | رده محصول: مدیریت | آیدی فایل: 5533 | برچسب های فایل: مبانی نظری ;پیشینه تحقیق; فلسفه اخلاقی کارکنان در هنگام پرداخت از هر کدام از درگاه های بانک توجه داشته باشید از همه کارت های عضو شتاب پرداخت میسر است و محدودیتی وجود ندارد.

بسيار نازك و بدن نما پوشيده مبانی نظری و پیشینه تحقیق فلسفه اخلاقی کارکنان است و با وجود اين كه مبانی نظری و پیشینه تحقیق فلسفه اخلاقی کارکنان زنگ خطر را توي سر خودش مبانی نظری و پیشینه تحقیق فلسفه اخلاقی کارکنان مي شنود، همچنان اصرار مي ورزد مبانی نظری و پیشینه تحقیق فلسفه اخلاقی کارکنان كه همسرش اشتباه مي كرده و مبانی نظری و پیشینه تحقیق فلسفه اخلاقی کارکنان اينكه حق با خود اوست، چند مبانی نظری و پیشینه تحقیق فلسفه اخلاقی کارکنان دقيقه طول نمي كشد كه زنگ

مبانی نظری و پیشینه تحقیق فلسفه اخلاقی کارکنان

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان محصول: مبانی نظری و پیشینه تحقیق فلسفه اخلاقی کارکنان

توضیحات: فصل دوم پژوهش کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

همرا با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه

رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

منبع : دارد (به شیوهAPA)

نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

قسمتی از مبانی نظری متغیر:

فلسفه اخلاقی کارکنان

مقدمه

اخلاق را مجموعه ای از صفات روحی و باطنی انسان تعریف کرده اند که به صورت اعمال و رفتاری که از خلقیات درونی انسان ناشی می شود ، بروز ظاهری پیدا می کند و بدین سبب گفته می شود که اخلاق را از راه آثارش می توان تعریف کرد . استمرار یک نوع رفتار خاص ، دلیل بر آن است که این رفتار یک ریشه درونی و باطنی در عمق جان و روح فرد یافته است که آن ریشه را خلق و اخلاق می نامند . دامنه اخلاق را در حد رفتارهای فردی تلقی می کنند ، اما رفتارهای فردی وقتی که در سطح جامعه یا نهادهای اجتماعی تسری پیدا می کند و شیوع می یابد ، به نوعی به اخلاق جمعی تبدیل می شود که ریشه اش در فرهنگ جامعه می دواند و خود نوعی وجه غالب می یابد که جامعه را با آن می توان شناخت (رجبی پور میبدی و دهقانی فیروزآبادی به نقل از قرا ملکی ، 1391) .

2– 2-2) مفهوم فلسفه اخلاقی

اتیکس[1] به معنی اخلاق از واژه یونانی اتوس ، به معنی ویژگی شخصیتی یا آداب و رسوم می باشد (سهرابی و خانلری ، 1388) . اخلاق یعنی رعایت اصول معنوی و ارزشهایی که بر رفتار شخص یا گروه حاکم است یعنی درست چیست و نادرست کدام است (دفت ، 1374) .

فلسفه اخلاق ، رشته ای علمی ، فلسفی و نوپاست که تعاریف مختلف و گوناگونی برای آن ارائه شده است . برخی آن را چنین تعریف کرده اند : فلسفه اخلاق ، علمی است که به تبیین اصول ، مبانی و مبادی علم اخلاق می پردازد و مبادی تصوری و تصدیقی علم اخلاق و گزاره های اخلاقی را مورد پردازش قرار می دهد . برخی در تعریف آن گفته اند : فلسفه اخلاق ، شناخت برترین[2] است ؛ این که خوبی چیست ، بدی کدام است ، دادگری چیست و ستمگری کدام است ؟ به تعبیر دیگر ، فلسفه اخلاق ، علمی است که در آن از چیستی خوبی و بدی و از وظایف و تکالیف اخلاقی و این که این تکالیف برای چه مقصودی باید انجام گیرد و هدف و غایت این وظائف و تکالیف چیست ، بحث می کند . بنابراین ، فلسفه اخلاق ، علمی است که از مبادی تصدیقی علم اخلاق به منظور تشخیص معیارهای خوبی و بدی و به دست آوردن ملاک ارزشی رفتار انسان ها بحث می کند ؛ به این معنا که انسان تکالیف و رفتارهای اخلاقی را برای چه هدف و غایتی باید انجام بدهد یا آن را ترک کند ، و هدف و مقصد این رفتارها چیست ؟ هدف فلسفه اخلاق ، شناخت ملاک های خوبی و بدی افعال است تا انسان ها رفتارشان را بر اساس آن و با انگیزه و هدفی که از آن دارند بسنجند (زکی ، 1384) .

2-2-3) پیشینه تاریخی فلسفه اخلاق

فلسفه اخلاق ، از مباحث نسبتاً نو بنیاد در مباحث اخلاقی است که در نیم قرن اخیر به عنوان رشته مستقل توجه دانشمندان علم اخلاق را به خود جلب کرده است . بسیاری بر این باورند که نخستین جوانه آن در سال 1903 میلادی با انتشار کتاب مبانی اخلاق جورج ادوارد مور[3] زده شد . هیچ تردیدی وجود ندارد که این گونه مباحث در لابلای کتابهای فلسفی و اخلاقی وجود داشته و از مهم ترین دغدغه های متفکران در عرصه اخلاق بوده است تا جایی که پیشینه تاریخی این گونه مباحث از زمان سقراط (حدود 399 ـ 470 ق . م .) در باب فرار از زندان و مجازات و زیر پا گذاشتن قانون گرفته ، تا «لاک»[4] (1632 ـ 1704) در باب تساهل دینی ، هیوم[5] (1711 ـ 1776) در باب خودکشی ، جرمی بنتام[6] (1748 ـ 1832) در باب اعلامیه حقوق بشر فرانسه ، میل [7] (1806 ـ 1873) در باب تساوی جنسی ، نیچه [8] (1844 ـ 1900) در باب مجازات ، جان دیویی [9] (1859ـ1952) در باب دمکراسی در امریکا ، و سارتر[10] (1905 ـ 1980) در باب نسل کشی در ویتنام قابل ردیابی است (همان منبع) .

[1] Ethics

[2] Math ethics

[3]George Edward Moore

[4] Locke

[5] Hume

[6] Bentham

[7] Mill

[8] Nietzsche

[9] Dewey

[10] Sartre

👇محصولات مشابه با مبانی نظری و پیشینه تحقیق فلسفه اخلاقی کارکنان👇

مبانی نظری و پیشینه تحقیق آموزش فلسفه برای کودکان مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع مکاتب اخلاقی مبانی نظری و پیشینه تحقیق آموزش کارکنان مبانی نظری و پیشینه تحقیق آموزش کارکنان مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعهد درک شده کارکنان مبانی نظری و پیشینه تحقیق خلاقیت کارکنان مبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتماد در کارکنان دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق رضایت کارکنان مبانی نظری و پیشینه تحقیق توانمندسازی روانشناختی کارکنان

👇محصولات تصادفی👇

مروری بر آموزش معماری در کشورهای اسلامی تحلیل شهرک مسکونی زیتون اصفهان مبانی نظری و پیشینه پژوهش درباره اعتیاد به اینترنت کتاب ریاضیات امور مالی مبانی نظری و پیشینه تحقیق نوآوری پروژه طرح کارآفرینی کارگاه تولید نخ POY پلی استر بررسی نحوه تشكیل آسفالت در مخزن و چگونگی برطرف كردن آن پاورپوینت الگوریتم های تخصیص داده پویا در سیستم های پایگاه داده توزیعی آموزش و مطالب کلی راجع به میکرو کنترلر فرآیند بودجه بندی پاورپوینت الگوبرداری سازه ای از طبیعت پاورپوینت طرح جامع (ساختاری) بندرعباس با رویکرد راهبردی مبانی نظری و پیشینه تحقیق حمل و نقل شهری پایدار دانلود پاورپوینت طرح درس الگوی برتر تدریس 14 اسلاید دانلود تحقیق مقدمه ای بر تولید 25ص

👇کلمات کلیدی👇

مبانی نظری ;پیشینه تحقیق; فلسفه اخلاقی کارکنان