مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعاریف و مفاهیم کارکرد خانواده | academy | 5699

سلام و عرض ادب فراوان خدمت شما پژوهشگر عزیز و دوستدار علم. نام محصول دانلود: مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعاریف و مفاهیم کارکرد خانواده | رده محصول: مدیریت | آیدی فایل: 5699 | برچسب های فایل: مبانی نظری ;پیشینه تحقیق ;تعاریف و مفاهیم; کارکرد خانواده در هنگام پرداخت از هر کدام از درگاه های بانک توجه داشته باشید از همه کارت های عضو شتاب پرداخت میسر است و محدودیتی وجود ندارد.

بسيار نازك و بدن نما پوشيده مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعاریف و مفاهیم کارکرد خانواده است و با وجود اين كه مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعاریف و مفاهیم کارکرد خانواده زنگ خطر را توي سر خودش مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعاریف و مفاهیم کارکرد خانواده مي شنود، همچنان اصرار مي ورزد مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعاریف و مفاهیم کارکرد خانواده كه همسرش اشتباه مي كرده و مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعاریف و مفاهیم کارکرد خانواده اينكه حق با خود اوست، چند مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعاریف و مفاهیم کارکرد خانواده دقيقه طول نمي كشد كه زنگ

مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعاریف و مفاهیم کارکرد خانواده

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان محصول: مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعاریف و مفاهیم کارکرد خانواده

توضیحات: فصل دوم پژوهش کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

همرا با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه

رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

منبع : دارد (به شیوهAPA)

نوع فایل: WORD و قابل ویرایشبا فرمت doc

قسمتی از مبانی نظری متغیر:

تعاریف و مفاهیم کارکرد خانواده

نمای تاریخی لغت خانواده بسیار قدیمی است. خانواده از لغت فامیلیا[1] مشتق شده است) 100تا 300 بعد از میلاد)كه به همه افراد یك خانواده اعم از خویشاوندان، غیرخویشاوندان، مستخدمان، برده­ها و كارگران نسبت داده می­شود. سپس در نتیجه رشد طبقه متوسط یا سرمایه­داری خانواده محدودتر به وجود آمد (1215 تا1600بعد از میلاد (اعضای خانواده ملزم می­شدند كه در منافع اقتصادی، اجتماعی و عاطفی خانواده سهیم باشند. در اوایل قرن بیستم، خانواده به عنوان یك واحد اقتصادی وابسته به یكدیگر كه همه افراد در آن شركت داشتند، تعریف شد (جبك[2] 1997؛ شیبانی، 1383).

کارکردخانواده از نظر رویکرد ساختاری، نظریه­ای کاربردی است بنیانگذار اصلی این نهضت سالوادورمینوچین است. یکی از فرضیه­های مهم آن این است که هر خانواده یک ساختار دارد این ساختار زمانی که خانواده در شرایط واقعی قرار داشته باشد شناخته می­شود. ساختار عبارت است: از مجموعه­ی رفتار و نقش­هایی که اعضای خانواده از طریق آن به هم مرتبط­اند. در رویکرد ساختاری، خانواده به عنوان یک کل مطرح می­شود و تعاملات بین زیر مجموعه­ها مورد توجه قرار می­گیرد (مینوچین،1381).

نوابی­نژاد خانواده را گروهی كوچك از افراد می­داند كه از طریق پیوند زناشویی یا خونی با یكدیگر در ارتباط متقابل هستند و در كنار یكدیگر در واحد خاص زندگی می­كنند و دارای تجارب و فرهنگ مشتركی هستند. همچنین خانواده دارای امیال و اهداف مشابه بودند و مهر و علاقه آنان را به یكدیگر پیوند داده است. آکرمن[3] خانواده را كانون كمك تسكین و شفابخشی می­داند. خانواده كانونی است كه باید فشارهای روانی وارد شده بر اعضای خود را تخفیف دهد و راه رشد و شكوفایی آنها را هموار سازد ( نقل از ثنایی، 1387).

جوامع انسانی،خانوادهبهگروهیاز افراد گفته می‌شود که با یکدیگر از طریقهم‌خونی، تمایل سببی، و یا مکان زندگی مشترک وابستگی دارند. خانواده در بیشتر جوامع، نهاد اصلیجامعه‌پذیریکودکان است. انسان­شناسان به طور کلی نهاد خانواده را این طور طبقه­بندی می‌کنند:مادرتباری(مادر و فرزندان او)، زناشویی (زن و شوهر)، و فرزندان. کهخانواده هسته‌اینیز خوانده می‌شود، وخانواده گستردههم‌خونیکه در آن پدر و مادر و فرزندان با دیگران مثلاًخویشاونداندر مکان مشترکی زندگی می‌کنند. همچنین در برخی جوامع مفاهیم دیگری از خانواده وجود دارد که روابط سنتی خانواده را کنار گذاشته‌اند. خانواده به عنوان یک واحد اجتماعیِجامعه پذیری، درجامعه‌شناسی خانوادهمورد بررسی قرار می‌گیرد ( اعزازی، 1385). کارکرد خانواده معمولاً در خانواده­هایی که شیوه فرزند پروری اقتدار منطقی را در پرورش فرزندان به کار می­گیرند نیرومند­تر است. خانواده­هایی که در شیوه فرزند­پروری خود از اصل همکاری و دموکراسی در روابط پیروی می­کنند، توانایی بیشتر برای انطباق با تغییرات دارند و شرایط مناسبی برای رشد کودکان فراهم می­کنند. در خانواده با الگوی سالم، اعضای خانواده مورد حمایت همدیگر هستند. انتظارات مربوط به نقش­های افراد روشن و دارای انعطاف است. مقررات خانواده واضح و انعطاف پذیر و نه بی مرز است (برک،1393).

راهبردهای خانواده

خانواده­ها معمولاً از الگوهای تعاملی ثابت، مشترک، هدفمند و مکرری را به نمایش می­گذارند که به آن راهبردهای خانواده می­گویند.(کانتور و لر[4]،1975). این راهبردها معمولاً مطرح نمی­شوند به گونه­­ای که هر یک از اعضا احساس می­کنند باید نقشی را بازی کند که قبلاً به خوبی جا افتاده است. انواع این راهبردها عبارتند از :1-آنهایی که به قصد تداوم خانواده سعی می­کنند رابطه بین اعضا را حفظ کنند.2-آنهایی که به طور موقت فشار روانی راتشدید می­کند تا به هدف مورد نظر برسند.3-خانواده­هایی که می­کوشند با شرایط بیرونی کنار بیایند و در برابر نیازهای دائم التغییر اعضا پاسخگو باشند (گلدنبرگ[5]،2013).

رویكردها و دیدگاه­های تبیین خانواده

در بررسی نظریات ارائه شده برای تبیین آسیب­شناسی در چار چوب خانواده رویكردهای بوئنی و ساختاری، طرح سه محوری و دیدگاه راهبردی می­توان توجه كرد .

1. Familia

2. Gebeke

3. Akerman

1.Kantor And Leher

2.Goldenberg

👇محصولات مشابه با مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعاریف و مفاهیم کارکرد خانواده👇

مبانی نظری تعاریف و مفاهیم کارکرد خانواده مبانی نظری و پیشینه تحقیق مفاهیم کارکرد خانواده(فصل دوم تحقیق) چارچوب مبانی نظری و پیشینه پژوهش کارکرد خانواده مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعاریف و مفاهیم خود نظم بخشی (فصل دوم تحقیق) پیشینه پژوهش وچاچوب مبانی نظری مفاهیم و تعاریف کارآفرینی مبانی نظری مفاهیم و تعاریف کارآفرینی مبانی نظری تعاریف و مفاهیم خود نظم بخشی مبانی نظری و پیشینه تحقیق آموزش خانواده مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعارض کار خانواده

👇محصولات تصادفی👇

پژوهش روان شناسی دین صدور بیمه های درمان صلح ابتدایى آیین دادرسی مدنی قسمت 1 مبانی نظری کنترل عواطف نحوه جذاب کردن آشنایی باخودرو کتاب حرفه وفن سال سوم راهنمایی با وسایل کمک آموزشی پاورپوینت بررسی علف های هرز مزارع گندم نمونه سوال حل شده مبانی برنامه نویسی کامپیوتر کاملترین پاورپوینت پدافند غیر عامل تحقیق بررسی آناتومی خودمختاری (فیزیولوژی ورزشی) راهنمای اجرای آزمون ماتریس های پیشرو ریون بزرگسالان پژوهش طراحی و ساخت یک کنترل دمای دیجیتالی تابلو های برق پاورپوینت مطالعات اقامتی هتل (بررسی طراحی های هتل) دو و میدانی و تاریخچه آن بررسی سیستم عاملهای بلادرنگ

👇کلمات کلیدی👇

مبانی نظری ;پیشینه تحقیق ;تعاریف و مفاهیم; کارکرد خانواده