پروژه کارآفرینی تولید و بسته بندی ماءالشعیر | academy | 6191

سلام و عرض ادب فراوان خدمت شما پژوهشگر عزیز و دوستدار علم. نام محصول دانلود: پروژه کارآفرینی تولید و بسته بندی ماءالشعیر | رده محصول: کارآفرینی | آیدی فایل: 6191 | برچسب های فایل: پروژه کارافرینی تولید و بسته بندی ماءالشعیر ;طرح توجیهی تولید و بسته بندی ماءالشعیر ;کارآفرینی تولید و بسته بندی ماءالشعیر ;دانلود پروژه تولید و بسته بندی ماءالشعیر ;دانلود کارآفرینی تولید و بسته بندی ماءالشعیر ;طرح توجیه فنی تولید و بسته بندی ماءالشعیر ;توجیه اقتصادی تولید و بسته بندی ماءالشعیر ;تولید و بسته بندی ماءالشعیر ;تولید در هنگام پرداخت از هر کدام از درگاه های بانک توجه داشته باشید از همه کارت های عضو شتاب پرداخت میسر است و محدودیتی وجود ندارد.

بسيار نازك و بدن نما پوشيده پروژه کارآفرینی تولید و بسته بندی ماءالشعیر است و با وجود اين كه پروژه کارآفرینی تولید و بسته بندی ماءالشعیر زنگ خطر را توي سر خودش پروژه کارآفرینی تولید و بسته بندی ماءالشعیر مي شنود، همچنان اصرار مي ورزد پروژه کارآفرینی تولید و بسته بندی ماءالشعیر كه همسرش اشتباه مي كرده و پروژه کارآفرینی تولید و بسته بندی ماءالشعیر اينكه حق با خود اوست، چند پروژه کارآفرینی تولید و بسته بندی ماءالشعیر دقيقه طول نمي كشد كه زنگ

پروژه کارآفرینی تولید و بسته بندی ماءالشعیر

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان محصول: پروژه کارآفرینی تولید و بسته بندی ماءالشعیر

پروژه کارآفرینی تولید و بسته بندی ماءالشعیر در 45 صفحه ورد قابل ویرایش

- 1 مقدمه :

به دلیل استفبال روز افزون مردم جهان به رعایت موازین بهداشتی نسبت به ماالشعیر های گازدار سنتی مرسوم در کشور از تقاضای بیشتری برخورداراند.چنانکه در ایران نیز عرضه ماالشعیر های گازدار تولیدی با روش های بهداشتی مصرف دوغ سنتی را که در گذشته بازار مناسبی داشته است را توانست تحت تاثیر قرار دهد.

در این میان ماالشعیر به علت دارا بودن خواص دارویی مطلوب در ضمن داشتن ویپگیهای مناسب در طول سال های اخیر از نرخ رشد بسیار بالایی برخوردار بوده است. از سوی دیگر پایین بودن هزینه های تولید این ماالشعیر و داخلی بودن کلیه مواد آن ساخت این ماالشعیر را مقرون به صرفه میکند.

ماالشعیر های استاندارد مطابق ثعریف موسسه استاندارد ماالشعیر هایی هستند که از اختلاط آب و گاز کربنیک و ترکیبلت شکر و سایر شیرین کننده ها و مواد افزودنی بدست می آیند.

ماالشعیر های گازدار به 5 دسته تقسیم میشوند:

1-ماالشعیر های گاز دار طعم دار رنگی

2-ماالشعیر های گازدار کولا

3-ماالشعیر های گاز دار طعم دار بی رنگ

4-ماالشعیر های گاز دار میوه ای

5-ماالشعیر های گازدار بدون طعم و رنگ

1 – 2 نام کامل طرح و محل اجرای آن :

کارخانه تولید و بسته بندی ماءالشعیر

محل اجزا :

استان

شهرستان

بخش

روستا

قزوین

قزوین

صنعتی لیا

1 – 3 – مشخصات متقاضیان :

نام

نام خانوادگی

مدرک تحصیلی

تلفن

1 – 4 – دلایل انتخاب طرح :

گرایش روز افزون استفاده از ماءالشعیر و نوشابه های طبیعی به جای استفاده از نوشابه های گازدار قدیمی .

1 – 5 میزان مفید بودن طرح برای جامعه :

سود دهی و میزان اشتغالزایی مناسب در کناز مفید بودن این طرح برای سلامت جامعه و سایر موارد را می توان از جمله موارد مفید بودن این طرح برای جامعه دانست .

1 – 6 - وضعیت و میزان اشتغالزایی :

وضعیت اشتغالزایی این طرح 87 نفر میباشد .

تاریخچه و سابقه مختصر طرح :

تاریخچه ماالشعیر سازی اساساً به زمانی بر می گردد كه بشر علاوه بر مصرف آب آشامیدنی می توانست از افزودن موادی چون طعم دهنده ها و شیرین كننده ها به آب ، شربت های متعددی را تهیه كند. بعدها كه مصرف شیرین كننده ها متداول گشت ایرانیها طعم دهنده هایی نظیر به لیمو ، آلبالو ، زرشك ،آلو ، انجیر و بسیاری از عرقیات نظیر نعناع ، آویشن ، بهار نارنج و غیره را بطور طبیعی در نوشیدنی ها مصرف می نمودند . او متاسفانه تكنیك استفاده از عرقیات و استخراج اسانس از آن كه در حقیقت امولسیون طعم دهنده در آب است تا امروز در ایران پیشرفتی نكرده است .

سابقه ماالشعیر سازی در ایران به معنای جدید آن به سال 1331 بر می گردد . در این سال شركت زمزم محصول تولیدی خود را با نام پپسی كولا به بازار عرضه كرد . قبل از این تاریخ ماالشعیر های گازدار سنتی نظیر لیمونادر اغلب بصورت غیر بهداشتی تهیه و به بازار عرضه می شد . و در سال 1333 كارخانه كوكا كولا ، در سال 1334 شركت ساسان تاسیس شد كه محصولات تولیدی را به نام كانا درای و سوپر كولا به بازار عرضه كردند . ماالشعیر های دیگر مانند اسو ، شوئپس ، آلپاین و فانتا نیز به بازار عرضه شدند كه بعد از مدتی یا تعطیل شدند یا در كارخانه زمزم و ساسان ادغام گردیدند .

حدود 50 سال پیش اولین كارخانه ماالشعیر سازی در ایران آغاز به كار كرد در ابتدا عدم تطبیق ماالشعیر با ذائقه مردم و ماهیت و وابستگی تولید كنندگان و حكم تحریف مصرف ماالشعیر از گسترش بازار مصرف این كالا جلوگیری كرد . جا افتادن ماالشعیر به عنوان الگوی مصرف سالها طول كشید اما امروزه ماالشعیر یك كالای پر مصرف می باشد . در سال 1356 تولید ماالشعیر در سطح كشور حدود 7/1 میلیارد بود این رقم در سال 1362 به 6/2 میلیارد بطری رسید . و این روند تا به امروز ادامه داشته است .

وضعیت مختصر اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی محل اجرای طرح :

با توجه به بررسی های انجام شده از محل اجرای طرح مطالعه برروی وضعیت جغرافیایی و با در نظر گرفتن موقعیت راههای منطقه این محل برای انجام طرح انتخاب شد ، علاوه بر وضعیت جغرافیایی بررسی هایی نیز بر روی وضعیت اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی منطقه انجام شد .

مراحل انجام كار :

مختصری از نحوه کار شرکت :

عصاره ها :

عصاره‏های شركت عبارتند از: كولا، پرتقالی، لمون لایم، ورزشی، انبه و انواع دایوت‏های بدون قند است كه البته تمام شركتها ایران همین انواع را میزنند.

ب ) شستشوی بطری - پرکردن و دربندی :

طی این مرحله بطریها توسط یک دستگاه Rinser روتاری شستشو میگردند و سژس بطریها جهت پر شدن بدستگاه پر کن هدایت شده و پر میشوند . بدین ترتیب که آب گاز دار پس از عبور از رابط های لوله ای در دستگاه فیلتر به سرشیر فیلتر میآید بطری های خالی پس از قرار گرفتن در دایره دستگاه فیلتر توسط یک پایه به سمت بالا حرکت میکنند و فنر بالای شیر فیلر را فشرده میکنند و سر شیر فیلر روی دهانه بطری قرار میگیرد و در اثر مکش هوای داخل بطری و باز شدن شیر بطری در طول مسیر خلقه ای فیلتر پر میشود سرعت فیلر باید مطابق با سرعت پر شدن بطریها در طول مسیر باشد بطریهای پر شده بعد از اینکه به انتهای حلقه فیلر رسیدند در اثر ضربه زدن تیغه ای شیر بسته میشود و در اثر پایین آمدن پایه زیر بطری و فشار به قسمت بالای فنر شیر بطریهای پر شده از مسیر حلقه ای فیلتر جدا میشوند و به قسمت در بندی میروند و توسط دستگاه دربندی روتاری در آنها بسته میشود در دستگاههای جدید عمل پر کردن و در بندی به طور همزمان انجام میشود فیلتری که در اینجا برای آب گاز دار مورد استفاده قرار میگیرد باید سربسته باشد .

ج ) مرحله برچسب زنی :

بطریهای پر و دربندی شده توسط یک نوار نقاله به این دستگاه هدایت شده و برچسب زده میشود این مرحله نیز صرفنظر از نوع ماشین آلات انتخابی و میزان اتوماسیون آن دارای مکانیسم کار یکسان میباشد .

د ) مرحله چاپ مشخصات تولید (jet printing ) :

در این مرحله بطریها ضمن عبور از دستگاه اطلاعات مورد نظر از قبیل تاریخ تولید و انقضا و سایر اطلاعات روی قسمتی از بطری یا در چاپ میشود .

ه ) مرحله Shirink wrapper :

طی این مرحله بطریها در ردیفهای مورد نظر که معمولا ? در ? تایی است شیرینگ میگردد این ماشین آلات نیز صرف نظر از نوع و اتوماسیون همگی داراری مکانیسم یکسانی هستند .

و ) Pallate shirink wrapper :

طی این مرحله بنا به خواست بازار و مشتری در صورتی که نیاز به شیرینگ کردن Pallate محصول باشد بسته های شیرینگ شده توسط یک نوار نقاله به این دستگاه هدایت میشود و پس از پالت شدن شیرینگ میشوند در صورتی که محصول جهت صادرات باشد عملیات شیرینگ پالتها یکی از مراحل لازم و ضروری تولید محصول میباشد .

گزارش مختصر بازدید از واحد ها تولیدی با خدماتی مرتبط با موضوع پروژه :

بازدید از کارخانه ماءالشعیر بهنوش – کیلومتر 9 جاده مخصوص کرج – روبروی کارخانه پارس خودرو

در بازدید از این کارخانه عظیم با مطالعه و مشاهده بر روی سیستم ها و دستگاههای تولید ماءالشعیر و نحوه تامین مواد اولیه تولید و همچنین سیستم های خاص و ویژه موجود در این کارخانه آشنا شدیم ، به مطالعه وضعیت اقتصادی این کارخانه پرداختیم و فرآیند تولید و بسته بندی را مورد ارزیابی قرار دادیم .

جنبه های ابتکاری بودن و خلاقیت به کار رفته شده :

یکی از نیازهای بازار تولید ماءالشعیر در داخل کشور طعم ها و مزه های مختلف ، استفاده از اسانس ها و طعم های جدید که در بازار داخلی وجود ندارد و با در نظر گرفتن سلیقه همه افراد جامعه می تواند شرکت را در رسیدن به موفقیت یاری نماید .

👇محصولات مشابه با پروژه کارآفرینی تولید و بسته بندی ماءالشعیر👇

پروژه کارآفرینی تولید و بسته بندی نمک ید دار پروژه کارآفرینی تولید و بسته بندی آبلیمو پروژه کارآفرینی تولید و بسته بندی سس مایونز پروژه کارآفرینی تولید و بسته بندی نان لواش پروژه کارآفرینی شرکت تولید و بسته بندی چای پروژه کارآفرینی طرح تولید دستگاههای بسته بندی(شیرینگ) پروژه کارآفرینی کارگاه تولید و بسته بندی کشمش پروژه کارآفرینی تولید انواع کارتن بسته بندی پروژه کارآفرینی تولید ماءالشعیر

👇محصولات تصادفی👇

مقایسه گلستان سعدی و بهارستان جامی پروژه کارآفرینی پرورش زنبور عسل پروژه کارآفرینی کارگاه تولید آنتیموان مقاله بررسی PLC و تفاوت آن با كامپیوتر مقاله بررسی قاطعیت آبگرمكن خورشیدی پاورپوینت معرفی 6 بنای معروف مصر پاورپوینت محیط برنامه نویسی نانو تکنولوژی (1) چارچوب مبانی نظری وپیشینه پژوهش فرهنگ ایثار و شهادت کار کلاسی صفحه 11 کاروفناوری نهم پودمان الگوریتم بررسی رابطه بین كمال گرایی والدین با عزت نفس، جرأت ورزی و خودكارآمدی فرزندان مبانی نظری و پیشینه تحقیق اثر توسعه مالی و اقتصادی بر سیاست های زیست محیطی پاورپوینت بیماری تالسمی دانلود تحقیق كاربردهای پنوماتیك و هیدرولیك در صنعت 90ص

👇کلمات کلیدی👇

پروژه کارافرینی تولید و بسته بندی ماءالشعیر ;طرح توجیهی تولید و بسته بندی ماءالشعیر ;کارآفرینی تولید و بسته بندی ماءالشعیر ;دانلود پروژه تولید و بسته بندی ماءالشعیر ;دانلود کارآفرینی تولید و بسته بندی ماءالشعیر ;طرح توجیه فنی تولید و بسته بندی ماءالشعیر ;توجیه اقتصادی تولید و بسته بندی ماءالشعیر ;تولید و بسته بندی ماءالشعیر ;تولید