مبانی نظری شیوه فرزندپروری و تعاریف آن | academy | 6487

سلام و عرض ادب فراوان خدمت شما پژوهشگر عزیز و دوستدار علم. نام محصول دانلود: مبانی نظری شیوه فرزندپروری و تعاریف آن | رده محصول: علوم انسانی | آیدی فایل: 6487 | برچسب های فایل: مبانی نظری وپیشینه تحقیق شیوه فرزندپروری و تعاریف آن;پیشینه ومبانی نظری تحقیق شیوه فرزندپروری و تعاریف آن;مبانی نظری شیوه فرزندپروری و تعاریف آن;پیشینه نظری شیوه فرزندپروری و تعاریف آن;شیوه فرزندپروری و تعاریف آن در هنگام پرداخت از هر کدام از درگاه های بانک توجه داشته باشید از همه کارت های عضو شتاب پرداخت میسر است و محدودیتی وجود ندارد.

بسيار نازك و بدن نما پوشيده مبانی نظری شیوه فرزندپروری و تعاریف آن است و با وجود اين كه مبانی نظری شیوه فرزندپروری و تعاریف آن زنگ خطر را توي سر خودش مبانی نظری شیوه فرزندپروری و تعاریف آن مي شنود، همچنان اصرار مي ورزد مبانی نظری شیوه فرزندپروری و تعاریف آن كه همسرش اشتباه مي كرده و مبانی نظری شیوه فرزندپروری و تعاریف آن اينكه حق با خود اوست، چند مبانی نظری شیوه فرزندپروری و تعاریف آن دقيقه طول نمي كشد كه زنگ

مبانی نظری شیوه فرزندپروری و تعاریف آن

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان محصول: مبانی نظری شیوه فرزندپروری و تعاریف آن

پیشینه ومبانی نظری تحقیق شیوه فرزندپروری و تعاریف آن

توضیحات:

فصل دوم پژوهش کارشناسی ارشد (پیشینه ی پژوهش)

همرا با منبع نویسی درون متنی فارسی و انگلیسی کامل به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری در مورد متغیر و همچنین پیشینه در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه

رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب برای فصل دو پایان نامه

منبع: دارد (به شیوهAPA)

نوع فایل: WORDو قابل ویرایش

قسمتی از مبانی نظری متغیر:

اصطلاح فرزندپروری از ریشه پریو (pario) به معنی "زندگی بخش" گرفته شده است. منظور از شیوه‌های فرزند پروری، روش هایی است که والدین برای تربیت فرزندان خود به کار می‌گیرند و بیانگرنگرش‌هایی است که آن‌ها نسبت به فرزندان خود دارند و هم‌چنین شامل قواعدیاست که برای فرزندان خویش وضع می‌کنند. ولی باید پذیرفت که رفتارهای فرزند پروری به واسطه فرهنگ، نژاد و گروه های اقتصادی تغییر می‌کند( اسعدی، و همکاران،۱۳۸۵ ص 67).

بامریند(1991)،فرزندپروری، شیوه تربیتی اعمال شده از سوی والدین است، که شامل مجموعه رفتارهای متعدد و گوناگون طبیعی و بهنجار می باشد که والدین به منظور کنترل کردن و اجتماعی نمودن کودک از آن استفاده می کنند، دو نکته مهم در این تعریف وجود دارد، اول این که شیوه تربیتی به معنی توصیف وتبیین رفتارهای متعدد و گوناگون، اما بهنجار وطبیعی والدین است، به عبارت دیگر رفتارهای نامناسب و نادرست والدین که می توان نمونه‌های آن را در خانواده‌های آشفته و پریشان یا بیمار یافت، شامل نمی گردد. دوم این که، شیوه ی تربیتی بهنجار و طبیعی حول محور مسأله کنترل متمرکز است. واضح است که والدین در زمینه کنترل اجتماعی ساختن کودک و گسترۀ عملکرد خود با یکدیگر تفاوت دارند. اما با وجود همه تفاوت‌ها نقش اصلی همه والدین، تأثیرگذاری و آموزش و کنترل کودک است (غنی آبادی ،1380 ص12).

مک کوبی و مارتین (1983)، شیوه فرزندپروری را دارای دو مؤلفه مهم دانستند: 1- پاسخ دهی والدین 2- توقع والدین

پاسخ دهی والدین: به موضوعی اشاره می کند که والدین تا چه اندازه خود را با رفتارهای کودکان خود وفق می دهند و به ارضای نیازها و تقاضا وجود را در کودک پرورش می دهند، چنین فرایندی از طریق شناخت والدین از کودک و خصوصیات وی انجام می پذیرد(بامریند، 1991).

توقع والدین: اشاره می کند به درجه ای که والدین انتظارات و درخواست‌های از فرزندان خود دارند ، و به رفتار مسئولانه اشاره می کند. این والدین معیارهای زیادی برای فرزندان تعیین می کنند و انتظار دارند فرزندان به آن ها دست یابند(استانبرگ، 1993 ص75).

هلر و میلر(1999)، فرزندپروری خوب کاری دشوار، اما رضایت بخش است. والدین همیشه مقتدر، سهل‌گیر و استبدادی نیستند. اما والدین تمایل دارند، بیشتر از یک شیوه استفاده کنند(برجعلی 1378 ص17). الگوی تعامل با تک تک فرزندان و جوی که به وسیله شیوه‌های فرزندپروری در خانه ایجاد می‌شود، می‎تواند ویژگی‌های ذاتی کودکان را تضعیف یا تقویت کند. هم‌چنین، آن چه که والدین به وسیله الگوه‌های خود در مورد ارزش های اخلاقی و مذهبی به فرزندان آموزش می دهند، کمک می‌کند تا آن‌ها حتی در برابر تمایلات زیستی یا تأثیرات همسالان انتخاب عاقلانه داشته باشند.در نهایت، والدین می توانند با فراهم آوردن فرصت‌هایی که محاسن فردی کودکان را تقویت می کند در شخصیت کودک تفاوت ایجاد کند. شیوه فرزندپروری، روش‌های که والدین در برخورد با فرزندان خود اعمال می کنند و در شکل گیری رشد و تکامل کودک در دوران کودکی و خصایص بعدی شخصیت و رفتار تأثیر فراوان و عمیقی دارد. مثلاً طرد کودک با فقدان ارتباط معنادار بین کودک و مادر سبب پیدایش و اختلال شخصیت می شود( شعاری نژاد، 1376 ص89).

Miller.M L

👇محصولات مشابه با مبانی نظری شیوه فرزندپروری و تعاریف آن👇

پرسشنامه شیوه‌های فرزندپروری دیانا باوم ریند رابطة بین شیوه های فرزندپروری، با مكان كنترل در دانش آموزان پسر پایه سوم راهنمایی منطقه انگوت مقاله بررسی تعاریف و مفاهیم و تاریخچه شیوه بیان اکسپرسیونیسم در ارتباط با نقاشی ، معماری و شهرسازی مبانی نظری تعاریف و مفاهیم خود نظم بخشی مبانی نظری مفاهیم و تعاریف کارآفرینی مبانی نظری تعاریف رفتار اطلاع یابی مبانی نظری تعاریف و مفاهیم کارکرد خانواده مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعاریف و مفاهیم کارکرد خانواده پیشینه پژوهش وچاچوب مبانی نظری مفاهیم و تعاریف کارآفرینی

👇محصولات تصادفی👇

مقاله سیر اندیشه معماری مکارم اخلاقی پیامبر اکرم تاثیر جذابیت ظاهر بر قضاوت دیگران چگونه دانش آموزان را به مباحث تاریخی علاقه مند سازم کتاب مدیریت بازاریابی و فروش تعمیرات موتور سیکلت پاورپوینت آموزش تبدیل ریال به تومان پاورپوینت خانه های هوشمند نوع پوشش و رنگ لباس و عایق بندی ساختمان ها در مناطق سردسیر و گرمسیر پاورپوینت بررسی معماری فولدینگ ادبیات و پیشینه تحقیق اختلال نقص توجه بیش فعالی فایل پاورپوینت چالش ها و چشم اندازها در فرایند یاددهی یادگیری و تعادل های شیمایی روش تحقیق نظارت مدارس روش تحقیق بررسی وضعیت فروش محصولات چرمی سبک (داخلی - خارجی) دانلود پاورپوینت بررسی حذف بیولوژیكی تركیبات آروماتیك از آبهای آلوده

👇کلمات کلیدی👇

مبانی نظری وپیشینه تحقیق شیوه فرزندپروری و تعاریف آن;پیشینه ومبانی نظری تحقیق شیوه فرزندپروری و تعاریف آن;مبانی نظری شیوه فرزندپروری و تعاریف آن;پیشینه نظری شیوه فرزندپروری و تعاریف آن;شیوه فرزندپروری و تعاریف آن