اصول کلی برای آرماتورگذاری و گره زدن | academy | 6733

سلام و عرض ادب فراوان خدمت شما پژوهشگر عزیز و دوستدار علم. نام محصول دانلود: اصول کلی برای آرماتورگذاری و گره زدن | رده محصول: عمران | آیدی فایل: 6733 | برچسب های فایل: اصول کلی برای آرماتورگذاری و گره زدن;تحقیق صول کلی برای آرماتورگذاری و گره زدن; آرماتورگذاری و گره زدن;دانلود اصول کلی برای آرماتورگذاری و گره زدن در هنگام پرداخت از هر کدام از درگاه های بانک توجه داشته باشید از همه کارت های عضو شتاب پرداخت میسر است و محدودیتی وجود ندارد.

بسيار نازك و بدن نما پوشيده اصول کلی برای آرماتورگذاری و گره زدن است و با وجود اين كه اصول کلی برای آرماتورگذاری و گره زدن زنگ خطر را توي سر خودش اصول کلی برای آرماتورگذاری و گره زدن مي شنود، همچنان اصرار مي ورزد اصول کلی برای آرماتورگذاری و گره زدن كه همسرش اشتباه مي كرده و اصول کلی برای آرماتورگذاری و گره زدن اينكه حق با خود اوست، چند اصول کلی برای آرماتورگذاری و گره زدن دقيقه طول نمي كشد كه زنگ

اصول کلی برای آرماتورگذاری و گره زدن

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان محصول: اصول کلی برای آرماتورگذاری و گره زدن

اصول کلی برای آرماتورگذاری و گره زدن

آماتورها باید با دقت و به طور دقیق ،منطبق با شرایط نقشه ها ، جداول و جزئیات کار گذاشته شوند. اغلب لازم است که بر روی نقشه های مهندس سازه کارهای معینی انجام بگیرد تا با جزئیات استاندارد خاص و توضیحات مطابقت کند .طراح جزئیات ، کلیه دستور

کارهایی که در این جزئیات وتوضحات وجود دارد را در نقشه کارگذاری آماتورها پیاده

می کند، این نقشه ها باید اقلام گوناگون آرماتور را به وضوح مشخص نمایند. به عنوان مثال باید نشان دهند که آرماتور بالایی است یا پایینی یا دور آرماتورهای دیگر قلاب می شود،همچنین باید نشان دهند که آرماتورها در کدام سمت یا نمای عضو سازه باید کار گذاشته شوند.آرماتورها باید طبق پلان در اطراف پوشن ها ، مغزیها ،سوراحها و بازشوها قرار بگیرند . سرکارگر آرماتوربندی و بازرس باید نقشه های مهندسی را کاملا بررسی کنند تا مطمئن شوند طراح جزئیات، توضیحات خاص و جزئیات نقشه های مهندسی را در نقشه کارگذاری در نظر گرفته است.

قبل از شروع کار سرکـارگر آرمـاتوربـندی این نکات را با بازرس و مـهندس تبـادل نظر مـی کند تا خاطرجمع گردد که درک روشنی از شرایط کار دارد.

مهندس ناظر کلیه کارهای آرماتوربندی را طبق نقشه ها و جزئیات قبل ازبتن ریزی کاملا بازدید نموده و در صورتی که نواقصی وجود داشته باشد به مسئول آرماتوربندی یا پیمانکار گزارش می دهند تا نواقص درست شوند. گاهی اوقات نیز مهندس ناظر وظیفه بازدید از آرمارتوربندیها را به تکنسین ناظر واگذاری می کند.

پوشش بتنی یا حفاظت Concrete cover or protection

جاگیری دقیق آرماتورها در بتن بسیار مهم است. مهندس با رعایت کامل آیین نامه ساختمانی

Building code مقدار حفاظت بتن را برای هر قسمت از کار تعیین می نماید و در این کار خطـرات آتـش سوزی،، احتمـال خوردگی corrosion و هوازدگـی را نیز در نـظر می گیرد. در جاهایی که مشخص نشده باشد، حداقل پوششهای استاندارد (از بیرون آرماتور تاسطح بیرونی بتن ) که در زیر می آید،باید رعایت شوند.

1. در قسمتهایی که بتن ریزی روی خاک ، روی کف های پی یا قطعات سازه ای اصلی صورت می گیرد یا قسمتهایی که بتن روی آستر ریخته می شود ، پوشـش بتنی 5/7 سانتی متر در اضلاع لازم است .(fig .1)

2. هر جا که سطوح بتنی بعد از جابه جایی قالبها در معرض هوا قرار دارند یا در تماس با خاک می باشند ،برای آرماتورهای بزرگتراز شماره 5 ، پوشش بتنی 5 سانتی متر و برای آرماتورهای شماره 5 یا کوچکتر از آن پوشش بتنی 4 سانتی متر لازم است .(fig.2)

3. پوشش بتنی لازم برای روی مارپیچها و خاموتهای ستونها 4 سانتی متر می باشد.(fig.3)

4. در تیرها و تیرهای اصلی پوشش بتنی لازم برای نزدیکترین آرماتور- سطح بالا و پایین و اطراف 4 سانتی متر می باشد. (fig.4)

5. در جاهایی که سطوح بتنی مستقیما در معرض هوا نیستند و در مقابل زمین قرار نمی گیرند، پوشش بتنی آرماتور های بالا، پایین و اضلاع تیرچه ها و آرماتور های بالا و پایین دال ها، برای آرماتور های شماره 11 و کوچکتر، 2 سانتی متر و برای آرماتور های شماره 14 و 18 نیز 4 سانتی متر می باشد. (fig .4 5)

- ACI Standard – شرایط آئین نامه ساختمانی برای بتن مسلح (ACI 318- 77) -section 7.7.1

پوشش های تصریح شده برای د الها یا تیرچه هایی که در معرض هوا یا در تماس با خاک نیسستنذ.

👇محصولات مشابه با اصول کلی برای آرماتورگذاری و گره زدن👇

دانلود تحقیق برای درس اصول تعمیر و نگهداری دانلود پاورپوینت اصول مهم برای زندگی موفق همسران،30 اصل جهانی موفقیت در زندگی پاورپوینت شركت و استراتژی بازاریابی،همكاری برای ایجاد رابطه با مشتری (فصل دوم كتاب اصول بازاریابی كاتلر و آرمسترانگ ترجمه بهمن فروزنده) ساختار سرمایه و كارآیی شركت یك روش جدید برای تست تئوری عامل و كاربردی برای صنعت بانكداری اصول محاسبات در پمپ ها اصول سرپرستی اصول انبارداری اصول کافی در 4 جلد اصول انبارداری

👇محصولات تصادفی👇

مقاله ترجمه شده روشهای ریاضی جستجوی عملیات پاورپوینت ارزیابی كیفیت اجرایی ماشین های حفاری بحران دولت سالاری صنعتی و فروپاشی اتحاد شوروی صلح ابتدایى مقاله درمورد آلزایمر پروژه کارآفرینی کارخانه تولید ورق های فلزی رنگی پروژه کارآفرینی کارگاه تولید پیچ فولادی کتاب 20 نباید راه اندازی کسب و کار اینترنتی پرسشنامه ارائه الگوی مناسب ارزیابی عملکرد کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران پاورپوینت معماری قاجاریه پرسشنامه رغبت میشل گوکلن تاریخچه صنعت برق در ایران پاورپوینت بررسی گاستریت پاورپوینت بررسی هموروئید (بواسیر) پاورپوینت برنامه ریزی و کنترل پروژه سبزه پرور

👇کلمات کلیدی👇

اصول کلی برای آرماتورگذاری و گره زدن;تحقیق صول کلی برای آرماتورگذاری و گره زدن; آرماتورگذاری و گره زدن;دانلود اصول کلی برای آرماتورگذاری و گره زدن