گزارش کارآموزی سیستم سردخانه و تصفیه‌ خانه شركت كشت و صنعت گرگان (یك و یك) | academy | 8739

سلام و عرض ادب فراوان خدمت شما پژوهشگر عزیز و دوستدار علم. نام محصول دانلود: گزارش کارآموزی سیستم سردخانه و تصفیه‌ خانه شركت كشت و صنعت گرگان (یك و یك) | رده محصول: فنی و مهندسی | آیدی فایل: 8739 | برچسب های فایل: گزارش کاراموزی سیستم سردخانه و تصفیه‌ خانه شركت كشت و صنعت گرگان (یك و یك );کاراموزی سیستم سردخانه و تصفیه‌ خانه شركت كشت و صنعت گرگان (یك و یك );کارورزی سیستم سردخانه و تصفیه‌ خانه شركت كشت و صنعت گرگان (یك و یك );دانلود گزارش کارآموزی سیستم سردخانه و تصفیه‌ خانه شركت كشت و صنعت گرگان (یك و یك );سیستم سردخانه و تصفیه‌ خانه شركت كشت و صنعت در هنگام پرداخت از هر کدام از درگاه های بانک توجه داشته باشید از همه کارت های عضو شتاب پرداخت میسر است و محدودیتی وجود ندارد.

بسيار نازك و بدن نما پوشيده گزارش کارآموزی سیستم سردخانه و تصفیه‌ خانه شركت كشت و صنعت گرگان (یك و یك) است و با وجود اين كه گزارش کارآموزی سیستم سردخانه و تصفیه‌ خانه شركت كشت و صنعت گرگان (یك و یك) زنگ خطر را توي سر خودش گزارش کارآموزی سیستم سردخانه و تصفیه‌ خانه شركت كشت و صنعت گرگان (یك و یك) مي شنود، همچنان اصرار مي ورزد گزارش کارآموزی سیستم سردخانه و تصفیه‌ خانه شركت كشت و صنعت گرگان (یك و یك) كه همسرش اشتباه مي كرده و گزارش کارآموزی سیستم سردخانه و تصفیه‌ خانه شركت كشت و صنعت گرگان (یك و یك) اينكه حق با خود اوست، چند گزارش کارآموزی سیستم سردخانه و تصفیه‌ خانه شركت كشت و صنعت گرگان (یك و یك) دقيقه طول نمي كشد كه زنگ

گزارش کارآموزی سیستم سردخانه و تصفیه‌ خانه شركت كشت و صنعت گرگان (یك و یك)

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان محصول: گزارش کارآموزی سیستم سردخانه و تصفیه‌ خانه شركت كشت و صنعت گرگان (یك و یك)

گزارش کارآموزی سیستم سردخانه و تصفیه‌ خانه شركت كشت و صنعت گرگان (یك و یك )در 67 صفحه ورد قابل ویرایش

مقدمه. 3

تاریخچه: 4

مشخصات كلی شركت كشت و صنعت گرگان: 5

ساختار سازمانی شركت كشت و صنعت گرگان: 5

طرح‌های توسعه‌ای در دست اقدام. 9

آمار كاركنان شركت در سال‌های 77.78 به تفكیك... 11

نمودار تولید سالیانه شركت از سال 1372 لغایت 1378. 12

خط تولید خلال نیمه سرخ و منجمد سیب‌زمینی (فرنج‌فرایز). 12

توضیحی مختصر درمورد سردخانه: 12

سیكل زیر صفر: 12

سیكل تبرید: 12

1) كمپرسور: 12

2) سپراتور: 12

3) كندانسور: 12

4) رسیبل: 12

5) اواپراتور: 12

6) شیرهای فشارشكن: 12

سیكل تونل انجماد: 12

سیكل بالای صفر: 12

اهداف كارآموزی.. 12

فصل اول.. 12

انواع محصولات و نحوه تولید آن در شركت.. 12

فصل دوم. 12

تعاریف و آشنایی با اصطلاحات.. 12

فصل سوم. 12

سیستم تولید بخار (Steam Generation). 12

اجزاء مربوط به سیستم (System Components). 12

دیگ لوله آتشی (Fire tube): 12

دیگ بخار (Boilers): 12

بدنه اصلی دیگ: 12

وسایل جانبی: 12

محل و شرایط نصب دیگ: 12

سیستم هدایت سوخت: 12

آشنایی با آب و ناخالصی‌های آن (Introduction to water and to impurities): 12

مشكلات آب صنعتی (Industrial water problems): 12

منبع آب تغذیه: 12

شرایط آب تغذیه: 12

توضیح مختصری در مورد سختی‌گیرها: 12

خوردگی: 12

كنترل خوردگی: 12

1. انتخاب سوخت: 12

خوردگی ناشی از خاكستر سوخت مایع: 12

علل ایجاد عیوب در دیگ‌های بخار. 12

تشكیل رسوب: 12

لوله‌كشی عبور بخار: 12

دستورالعمل راه‌اندازی دیگ‌های بخار: 12

عملیاتی كه باید در هر شیفت انجام گیرید (برنامه روزانه): 12

برنامه هفتگی دیگ‌های بخار: 12

برنامه ماهانه: 12

برنامه فصلی: 12

روش‌های تمیزكاری: 12

خاموش كردن دیگ برای مدتی كوتاه: 12

خاموش كردن دیگ برای مدتی طولانی: 12

عیوبی كه ممكن است در سیتسم كار بوجود آید: 12

جدول شماره 1. 12

مقدمه

شركت كشت و صنعت گرگان، یكی از واحدهای تولید گروه دشت مرغاب (یك و یك) می‌باشد. گروه تولیدی دشت مرغاب در واقع به عنوان بنیانگذار صنعت كنسروسازی با سابقه‌ای بر یك ربع قرن در ایران است كه تولیدات آن با مارك (یك و یك) در داخل و خارج كشور توزیع می‌شد.

گروه تولیدی دشت مرغاب، با گستردگی در جنوب (شركت دشت مرغاب) و شمال (شركت كشت و صنعت گرگان) و غرب (شركت ارومدشت ارومیه) به عنوان بزرگترین صنعت تبدیلی محصولات باغی و زراعی كشور مطرح می‌باشد و علاوه بر بخش صنعتی، موسسات و واحدهای كشاورزی نیز در زیرمجموعه آن مسئولیت تامین مواد اولیه مرا بر عهده دارند.

تاریخچه:

شركت كشت و صنعت گرگان در تاریخ 21/12/1351 تاسیس و تحت شماره 340 در اداره ثبت اسناد گرگان به ثبت رسیده است و در تاریخ 7/12/1355 پروانه بهره‌برداری آن به شماره 395/40 به امضاء وزارت صنایع و كشاورزی وقت تحت عنوان كشت و صنعت صادر گردیده است و مركز اصلی آن در گرگان و فعالیت اصلی آن بر اساس ماده 3 اساسنامه عبارت است از انجام كلیه عملیات مربوط به كشت و صنعت و انجام هرگونه فعالیت‌های مربوط به تولید، تبدیل و عرضه و فروش محصولات اصلی و فرعی و همچنین بهره‌برداری از سردخانه به ظرفیت سه هزار تن است.

این واحد در مجموعه گروه تولیدی دشت مرغاب (یك و یك) كه قبل از انقلاب اسلامی متعلق به بخش خصوصی بود، پس از پیروزی شكوهمند انقلاب اسلامی تا سال 1366 در اختیار سازمان صنایع ملی قرار داشت و در حال حاضر سهامی عام می‌باشد.

مشخصات كلی شركت كشت و صنعت گرگان:

موقعیت مكانی شركت كشت و صنعت گرگان در مسیر جاده ارتباطی مازندران ، خراسان در شهرستان گرگان با مساحت 108265 متر مربع واقع شده است كه كل مساحت زیر بنایی جهت ساختمان وتاسیسات تولید بالغ بر16700 متر مربع بوده كه شامل بخشهای اداری، تولیدی، خدماتی، انبارهای سردخانه میباشد.

از جمله ویژگیهای منحصر به فرد شركت كشت و صنعت گرگان در منطقه و حتی در سطح كشور وجود سردخانه هایی با ظرفیتی اسمی سه هزار تن است كه در جوار سالنهایی تولیدی بوده و دارای 14 اطاق با ظرفیت 250و125 تن میباشد.

ظرفیت اسمی كشت و صنعت گرگان بالغ بر پانزده هزار تن در سال بوده كه باتولید محصولات متنوع تا بیست و پنج نوع ‍را شامل می گردد،در فصول مختلف سال صورت می پذیرد.

ساختار سازمانی شركت كشت و صنعت گرگان:

شركت سهامی خاص كشت و صنعت گرگان از نظر سازطمانی از بخشهای زیر تشكیل شده است كه در ادامه در خصوص هر بخش توضیحات مختصری به استحضار میرساند.

هیت مدیره:

تعداد اعضای هیت مدیره پنج نفر بوده كه از میان اساتید دانشگاه، مدیران صنعتی و كارشناسان مالی و بانكی انتخواب شده اند.

مدیر عامل:

برابرقانون تجارت مدیریت اجرایی شركت رابه عهده دارد و در حالی حاضر مدیر عامل وقت كارشناس ارشد صنایع غذایی میباشد واز نظر اجرایی مسولیت هماهنگی و راهبری سایر بخش ها را عهده دارد.

واحد داری:

این واحد امور مربوط به برنامه ریزی و ارائه خط منشی اجرایی امور ادارب و پر سنلی شركت، نظارت بر اجرای قوانین و آئین نامه های پر سنلی و استخدام و غیزه ... را بعهده دارد.

واحد بازرگانی:

این واحد امور مربوط به برنامه ریزی ونظارت یر امور قسمتهای خرید های داخلی و خارجی و فروش محصولات، تدوین مقررات وروشهای كار در قسمت تحت سرپرستی و كنترل لازم جهت اجرای آنها بنحو مطلوب را بعهده دارد.

واحد امور مالی:

این احد علاوه برنامه برنامه ریزی و نظارت بر امور قسمتها به كنترل كلیه اسناد دریافتی و پرداختی و عملیات حسابداری مالی،تنظیم صورت حسابهای مالی وتنظیم بودجه را به عهده دارد.

واحد كشاورزی:

‍ شركت كشت و صنعت گرگان در سطح حدود 147 هكتاراز ارضی كشاورزی منطقه گرگان و گنبد به صورت مستقیم اقدام به فعالیتهای كشاورزی با روش‌های مكانیزه و متد جدید كاشت، داشت و برداشت می‌نماید و از این طریق همه ساله مقداری از مواد اولیه مورد نیاز خود را تامین می‌نماید.

واحد انبارها:

با توجه به ضرورت و اهمیت نقش نگهداری در صنایع تبدیلی واحد انبارهای شركت كشت و صنعت گرگان با مساحتی بالغ بر 7450 متر مربع و فضای سردخانه این به مساحت 2244 مترمربع به ارائه خدمات و تغذیه خطوط تولید و عرضه و تحویل محصولات ساخته شده بر شبكه وسیع پخش اقدام می‌نماید.

واحد كنترل كیفی:

به دلیل حساسیت بسیار زیاد مواد غذایی تبدیلی و توجه ویژه به كیفیت ظاهری و باطنی محصولات تولیدی و همچنین به منظور تحقق اهداف از پیش تعیین شده، در خصوص تولید محصول، درجه یك شركت كشت و صنعت با بكارگیری نیروی مجرب و كارآزموده در واحد كنترل كیفی كلیه مراحل قبل، در جریان و تولید را با روش‌ها و دستگاه‌های جدید آزمایشگاهی كنترل و آزمایش نموده و بدین منظور تعداد 6 كارشناس در رشته‌های مهندسی صنایع غذایی میكروبیولوژی و كشاورزثی را به خدمت گرفته است. شایان ذكر است یكی از رموز موفقیت محصولات یك و یك و رضایت مشتری از این محصولات، توجه بسیار زیاد به امر كیفیت می‌باشد.

واحد تعمیر و نگهداری

این واحد به منظور سرویس‌دهی به واحد تولید، بكارگیری، تكنولوژی جدید و تعمیرات منظم و دوره‌ای با انجام برنامه‌های بازسازی سالانه و آماده‌سازی خطوط تولید در جهت افزایش ظرفیت و بقای فعالیت‌های فصلی تولید محصولات فعالیت می‌نماید.

واحد تولید

این واحد امور مربوط به تنظیم و ارائه برنامه تولید و نظارت بر اجرای عملیات طرح‌های توسعه و اصلاح خط تولید هماهنگی با واحدهای دیگر و تولید محصولات بر اساس برنامه پیش‌بینی شده را بر عهده دارد.

واحد تحقیق

این واحد در سال 1371، به عنوان یكی از بخش‌های اصلی ساختار شركت كشت و صنعت گرگان به تصویب رسید و آنچه در فرآیند شكل‌گیری و ایجاد بخش حائز اهمیت می‌باشد، این است كه ابتدا، اعتقاد و باور ظهور و فعالیت این واحد در قالب احساس نیاز شكل گرفت و پس از نمود بخشیدن به برخی از فعالیت‌های تحقیق و توسعه از قبیل برنامه‌ریزی و اجرای برنامه بازسازی خطوط تولید، بنیه كارشناسی شركت از طریق استخدام نیروهای متخصص، ارتقاء در سطح دانش فنی با استفاده لز تكنیك‌ها و روش‌های آموزشی و به فعل رساندن ایده‌های مربوط به محصول جدید، گنجاندن آن در برنامه پیش‌بینی تولید به ایجاد یا تاسیس این واحد اقدام گردید.

تعاریف و آشنایی با اصطلاحات

مواد اصلی تشكیل دهنده سوخت‌های مورد استفاده در دیگ‌ها چیست؟

مواد اصلی تشكیل دهنده كلیه سوخت‌های مورد استفاده برای دیگ‌ها، كربن، هیدروژن، اكسیژن، نیتروژن، گوگرد و در مورد زغال سنگ، عناصر غیرقابل احتراق به صورت خاكستر است.

BTU‌ چیست؟

BTU‌ مخفف یكای گرمای بریتانیا (british thermal unit‌) است. مقدار گرمایی كه دمای یك پوند آب را به اندازه یك درجه فارنهایت بالا ببرد، یك BTU‌ است. مقدار گرمای لازم كه دمای یك پوند آب را به یك درجه بالا می‌برد، در دماهای مختلف ممكن است كمی بیشتر یا كمتر باشد، ولی تغییر بسیار جزئی است و ما معمولاً آن را یك BTU می‌گیریم.

گرما چیست؟

شكلی از انرژی كه از جنبش مولكولی ناشی می‌شود. فرض می‌شود مولكول‌های هر ماده به طور پیوسته در جنبش‌اند و شدت گرما (یا دما) به سرعت لرزش مولكولی بستگی مستقیم دارد. در صورتی كه آهنگ لرزشی جسمی افزایش یابد، دمای آن افزایش و در صورتی كه آهنگ لرزشی كاهش یابد.

تابش چیست؟

تابش پخش گرما از جسم گرم به وسیله امواج اثیری با ماهیتی مشابه امواج نوری است. گرما تابشی، همچنان كه از هوا می‌گذرد، آن را گرم نمی‌كند، ولی اجسام جامد كه مانع تابش‌اند، آن را جذب یا منحرف می‌كنند. در كوزه دیگ و كلیه قسمت‌هایی كه در معرض آتش‌اند، تابش مسقیم گرما داریم.

رسانش چیست؟

تمامی مولكول‌های یك جسم با یكدیگر سبب عبور گرما از میان جسم می‌شود. برای مثال اگر یك سر میله‌ای آهنی در معرض آتش قرار گیرد، در زمان كوتاهی سر دیگر آن در دست ماست، به سبب رسانش گرما از سر میله كه گرم و سرخ شده است، داغ می‌شود و دیگر نمی‌توان آن را در دست نگه داشت. در این حالت گرما از طریق یك رشته برخورد منتقل می‌شود. مولكول‌های گرم و تندرو به مولكول‌های سرد و كندرو برخورد كرده، آنها را سرعت می‌بخشند. بدین طریق گرما از دیواره‌های لوله و شبكه‌های دیگر عبور كرده، به آب انتقال می‌یابد.

همرفت چیست؟

انتقال گرما به وسیله جریان یافت را همرفت می‌نامند. آب درون دیگ بخار نیز به كمك جریان‌های همرفتی ناشی از جریان رو به بالای آب گرم سبك و در تماس با سطح داغ و جریان‌ رو به پایین آب سرد سنگین كه در بالا قرار دارد، گرم می‌شود.

منظور از انبساط یا تراكم تك‌دما (ایزوترمال) چیست؟

منظور، انبساط یا تراكم گازی در دمای ثابت است، یعنی دما حین انبساط یا تراكم ثابت می‌ماند. این حالت هنگامی پدید می‌آید كه تغییرات بر حسب قانون بویل صورت گیرد (قانون بویل بیان می‌كند كه چنانچه دمای گازی ثابت باقی بماند، فشار مطلق گاز نسبت به حجم به طور معكوس تغییر خواهد كرد). عملاً هیچگاه انبساط یا تراكم تك‌دما رخ نمی‌دهد، حتی سیلندر كمپرسوری كه با آب سرد می‌شود، نمی‌تواند گرما را با سرعت كافی دفع كند و بنابراین دمای هوا به هنگام تراكم به سرعت افزایش می‌یابد.

انبساط یا تراكم آدیاباتیك (بی‌دررو) چیست؟

به وضعیتی می‌گویند كه دما در حین تراكم افزایش و در حین انبساط كاهش می‌یابد، بدون آنكه گرما از طریق دیواره‌های سیلندر تلف یا جذب شود. شرایط مذكور هرگز عملاً به طور دقیق تحقق نمی‌یابد، اگرچه در بعضی موتورهای گازسوز یا كمپرسورهای هوا، حالتی نسبتاً نزدیك به این وضعیت اتفاق می‌افتد.

سیستم تولید بخار (Steam Generation)

نیاز روزافزون به انرژی، اهمیت بخار و نقش آن به عنوان یك واسطه انتقال انرژی را محرز ساخته است. افزایش اخیر قیمت مواد نفتی و تهدید همیشگی، سبب كمبود این مواد لزوماً به استفاده بهتر از بخار و بالا بردن عملكرد كارایی آن در هر زمان گردیده است و از این رو پیشرفت مستمر در طراحی دیگ‌های مولد بخار و بالا بردن عملكرد خوب وسایل و تجهیزات فرعی و كمكی آن مدنظر قرار گرفته است، بازیافت روزافزون از گرمای تلف شده و آب مقطر برگشتی مخصوصاً به عنوان گامی پیشتاز از تولید مدنظر بوده است.

بهبودسازی مواد اولیه بطور كامل و پاك و تمیز نگه داشتن آب مقطر و آب تغذیه به دیگ بخار هنگام استفاده از مواد شیمیایی موجب كارآیی و انعطاف‌پذیری بهتری می‌شود كه دست‌یابی به موارد فوق تحقق پیدا می‌نماید. بخش‌های زیر مربوط به مراحلی است كه اشاره به افزایش بازدهی و بهبودسازی داخلی سیستم به بهترین روش می‌نماید.

بخار (Boilers):

دیگ بخار (مولد بخار) محفظه‌ای است كه با تغذیه آب به درون آن به كمك یك منبع گرمایی، به طور پیوسته بخار تولید می‌كند در طرح‌های اولیه دیگ بخار، پوسته‌ای ساده یا یك لوله تغذیه و یك خروجی بخار بود كه روی آن با آجر پوشیده می‌شود. سوخت در داخل پوشش دیگ جوشانده می‌شد و گرمای آزاد شده قبل از اینكه بیشتر آن به بیرون برود و تلف شود، از روی سطح پایینی پوسته (شبیه كتری) عبور داده می‌شد.

طراحان بزودی متوجه شدند كه گرم كردم یك منبع بزرگ آب بازده كمی دارد و در نتیجه محصولات داغ احتراق را از میان لوله‌هایی كه در پوسته دیگ قرار داشتند و آب آنها را احاطه كرده بود، عبور دادند. طرح لوله دود نه تنها سطح تماس ‌آب با گرما را افزایش داد؛ بلكه كمك كرد تا تشكیل بخار از آب توزیع یكنواخت‌تری پیدا كند، سپس دیگ‌هایی طراحی شد كه در آنها آب از درون

لوله‌ها و آتش از بیرون آنها عبور می‌كرد. لوله‌های بیشتر و كوچكتر بازده بیشتری داشتند. مشخصات یك دیگ بخار خوب عبارتند از:

1. ساختمان ساده و محكم؛

2. مواد و ساخت بر اساس استانداردهای بالا؛

3. طرحی كه گردش دائمی آب در دیگ را تضمین كند، در نتیجه توزیع گرما به طور یكنواخت در سرتاسر حجم آب انجام شود و قسمت‌های مختلف سطوح گرمایی را تا حد امكان در دمای یكسان نگه دارد؛

4. سطح زیاد گرمایی حدالامكان انتقال گرمای گازهای كوره به درون آب درون دیگ تضمین شود؛

5. كلیه قسمت‌های دیگ جهت تعمیر، بازرسی و تمیزكاری به راحتی قابل دسترسی باشند؛

6. فضای كافی برای احتراق، به طور كلی كه گازها قبل از اینكه به دودكش برسند، كاملاً بسوزند؛

7. جای بزرگ برای بخار، به گونه‌ای كه بخار آزادانه توانایی برخواستن از سطح آب را داشته باشد.

دیگ‌های بخار ساخت ماشین‌سازی اراك به ظرفیت‌های:

2470.3520.4400.100000.14000.16000.18000.22500.25000.30000.35000 پوند بر ساعت با فشار 250psi 200psi 150psi‌ از نوع فایرتیوپ (شعله درون لوله) می‌باشد كه طبق استاندارد BS2790 به صورت یكسوخته (oil) و دو سوخته (gas-oil) طراحی و ساخته می‌شود.

👇محصولات مشابه با گزارش کارآموزی سیستم سردخانه و تصفیه‌ خانه شركت كشت و صنعت گرگان (یك و یك)👇

گزارش کارآموزی شركت كشت و صنعت گرگان (شهره) گزارش کارآموزی در تصفیه خانه جدید همدان گزارش کارآموزی - شركت كشتو صنعت كارون گزارش کارآموزی جوشکاری در شركت آرگون صنعت مركزی گزارش کارآموزی شركت صنعت محور سازان ایران خودرو گزارش کارآموزی كارخانه زمزم گرگان گزارش کارآموزی شهرسازی در منطقه 2 گرگان گزارش کارآموزی کامپیوتر،اداره برق شهرستان گرگان گزارش کارآموزی كارخانه نوشابه‌ سازی زمزم گرگان

👇محصولات تصادفی👇

بحران دولت سالاری صنعتی و فروپاشی اتحاد شوروی دانلود اقدام پژوهی پیشگیری از رفتارهای نادرست و نامطلوب دانش آموزان در کلاس مبانی نظری و پیشینه پژوهش درباره ی ساختار سرمایه مبانی نظری و پیشینه تحقیق بازارهای مالی پروژه کارآفرینی شركت كارخانجات پارس دارو (سهامی خاص) پاورپوینت بررسی مجموعه مسکونی Trevox 223 (نمونه مشابه مسکونی) مقاله بررسی كامپوزیت‌ها و کاربرد آنها مقاله بررسی منابع حقوق اساسی مقاله در مورد حسابداری و حسابرسی در بانک اثر تغییر پارامترها بر پایداری دینامیكی و تداخل PSS ها (و اثبات برتری آن بر روش كلاسیك) طراحی و نمای یک بانك اطلاعاتی پاورپوینت نقش تغذیه در بیماران سرطانی پاورپوینت هزینه یابی جذبی، متغیر، فرامتغیر (همراه با مثالهای کاملاً تشریحی) بررسی شناخت عوامل مؤثردر بد حجابی دانش آموزان دختر مبانی نظری و پیشینه تحقیق رشد بهینه جمعیت

👇کلمات کلیدی👇

گزارش کاراموزی سیستم سردخانه و تصفیه‌ خانه شركت كشت و صنعت گرگان (یك و یك );کاراموزی سیستم سردخانه و تصفیه‌ خانه شركت كشت و صنعت گرگان (یك و یك );کارورزی سیستم سردخانه و تصفیه‌ خانه شركت كشت و صنعت گرگان (یك و یك );دانلود گزارش کارآموزی سیستم سردخانه و تصفیه‌ خانه شركت كشت و صنعت گرگان (یك و یك );سیستم سردخانه و تصفیه‌ خانه شركت كشت و صنعت