مقاله آشنایی با بانك جهانی | academy | 9691

سلام و عرض ادب فراوان خدمت شما پژوهشگر عزیز و دوستدار علم. نام محصول دانلود: مقاله آشنایی با بانك جهانی | رده محصول: علوم انسانی | آیدی فایل: 9691 | برچسب های فایل: تحقیق آشنایی با بانك جهانی;پژوهش آشنایی با بانك جهانی;مقاله آشنایی با بانك جهانی;دانلود تحقیق آشنایی با بانك جهانی;آشنایی با بانك جهانی; بانك جهانی در هنگام پرداخت از هر کدام از درگاه های بانک توجه داشته باشید از همه کارت های عضو شتاب پرداخت میسر است و محدودیتی وجود ندارد.

بسيار نازك و بدن نما پوشيده مقاله آشنایی با بانك جهانی است و با وجود اين كه مقاله آشنایی با بانك جهانی زنگ خطر را توي سر خودش مقاله آشنایی با بانك جهانی مي شنود، همچنان اصرار مي ورزد مقاله آشنایی با بانك جهانی كه همسرش اشتباه مي كرده و مقاله آشنایی با بانك جهانی اينكه حق با خود اوست، چند مقاله آشنایی با بانك جهانی دقيقه طول نمي كشد كه زنگ

مقاله آشنایی با بانك جهانی

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان محصول: مقاله آشنایی با بانك جهانی

مقاله آشنایی با بانك جهانی در 16 صفحه ورد قابل ویرایش

اشاره :

نهادهای مالی بین المللی نقش تعیین كننده ای در تأمین نیازهای مالی كشور های عضو برای پیشبرد برنامه های توسعه ای و بازسازی اقتصادی آنها دارد .

دسترسی به منابع مالی ارزان قیمت بین المللی برای تامین مالی پروژه های اقتصادی یكی از مزیت های اساسی در تامین مالی سرمایه به ویژه برای كشورهای در حال توسعه و كشورهای درگیر با بحران های مالی محسوب می شود . از این رو نوعی رقابت بین المللی برای دستیابی به این منابع همواره وجود دارد .و در همین حال برخی قدرت های بزرگ در تصمیم گیری نسبت به اعطای تسهیلات اعتباری در این گونه نهادها اثر گذار می باشند . انها با ارایه تحلیل های خاص در قبال اوضاع سیاسی – اقتصادی كشور های متقاضی وام می توانند در پرداخت یا عدم پرداخت اعتبارات نقش تعیین كننده ای ایفا كنند . با این وجود كشورهایی كه با كمبود منافع سرمایه و سرمایه گذاری روبه رو می باشند ، همواره می بایست در تلاش برای دریافت اعتبارت ارزان قیمت باشند .

اعطای وام «پیروزی » بانك جهانی است !

موافقت بانك جهانی با پرداخت دو فقره وام به ایران به نوعی پیروزی برای ایران و شكست برای آمریكا معنی شده است . می توانیم به همین تحلیل ها دل خوش كنیم و كاری نداشته باشیم كه اصولاً چرا وام می گیریم . چرا از بانك جهانی وام می‌گیریم و چرا این قضیه می تواند آن قدر اهمیت كسب كند كه آن را به مثابه پیروزی در یك مبارزه مر هوم قلمداد كنیم !

اگر اهمیت اعطای وام به ایران به این خاطر است كه پرداخت آن مخالف میل باطنی آمریكا بوده است . مجدد یك موفقیت خود را به كشوری در آن سوی دیگر دنیا چسبانده ایم كه ظاهراً در حال نبرد با ماست . فراموش می كنیم كه متصل كردن این موضوع به آمریكا ، كشاندن یك مو ضوع اقتصادی به ورطه سیاست است . سیاستی كه خسرانهای بسیار در قلمروهای اقتصادی به ما تحمیل كرده است .

بانك جهانی به ما وام می دهد به همین دلیل ساده كه دیگر می تواند ایران را درجامعه بین المللی نادیده بگیرد . این آن نكته ای ایت كه باید اشتیاق ما را بر انگیزد . شادمانی ما از این كه دیگر به اهداف غیر منطقی خودشان دست نیافته و نتوانسته اند جلوی پرداخت این وام ها را بگیرند ، نه سودی در عرصه داخلی و نه در قلمرو

بین المللی برای ما دارد . بی جهت دلتنگ نشویم و دیگران را دلتنگ نكنیم . وام مان را بگیریم و سرفرازانه جلو برویم تا همه دنیا به این باور برسند كه می تواند به كشورمان اعتقاد كند وراه های تفاهم و وهمكاری را كسترده كند .

بهتر است به اظهارات رئیس بانك جهانی پس ارتباطی تصویب پرداخت دو فقره وام به ایران توجه كنیم كه گفته است “هدف از موافقت پرداخت وام به ایران حمایت از اصلاحات پرزیدنت خاتمی بوده است ”. “او افزوده است كه” برنامه های آتی پرداخت وام به ایران پس از س بررسی نتایج برنامه های اصلاحات اقتصادی در طی 6 یا 9 ماه آینده تنظیم خواهد شد .”

آخرین گزارش بانك جهانی در مورد جمهوری اسلامی ایران

1- ایران كشور مهمی در منطقه خاورمیانه است این كشور با جمعیتی 63 میلیونی ، پرسشنامه جمعیت ترین كشور منطقه و شانزدهمین كشور پرجمعیت جهان است . ایران با یكصد و یازده میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی دومین اقتصاد عمده را درمنطقه دار است . این كشور دومین تولید كننده یبزرگ او پك به شمارر می رود و مقام دومرا در ذخایر حائز می‌باشد.

2- وام بانك جهانی به ایران كه در ماه می سال 2000 پرداخت شد با توافق هیات اجرایی جهت دو پروژه صورت گرفت . دومین پروژه بهداشتی (وام) شماره 4550 ، به مبلغ 87 میلیون دلار) و پروژه فاضلاب شهری تهران (وام شماره 4551 ، به مبلغ 145 میلیون دلار ) این وام ها پس از وقفه ای هفت ساله كه در طی آن فعالیت بانك عمدتا بر نظارت بر پروژه ها دردست اقدام و كارها ی اقتصادی جزئی محدود و متمركز شده بود به تصویب رسید .

3- این اشتراتژی مقدماتی و ضمنی بر آن بود تا مجریان طرح را از اوضاع توسعه د رایان آماده سازد از پیشرفت روند اصلاحات و چالشها و آینده توسعه را كه در ایران با آن با آن مواجه می شد را روشن نماید . این استراتژی همكاری را كه بانك جهانی درحین فراهم آوردن استراتژی كمك به یك كشور را كه برای مد نظر قرار گرفتن آن از سوی مجریان طرحهادر طول دو سال آینده بود دنبال می كرد . از این رو این استراتژی در این یادداشت و گزارش باید به عنوان استراتژی همكاری مقدماتی و ضمنی مورد نظر قرار كیرد . نماینگر تعمیق آگاهی بانك جهانی در قبال عملكرد و اولویتهای توسعه ایران در دئ سال آتی خواهد بود .

4- ثبات و استحكام قتصادی و پیشرفت كافی در بخشهای مهم اصلاح سیاست اقتصادی برای قرار گرفتن ایران در جاده رشد پایدار اقتصادی به ویژه در بخش توسعه یافته خصوصی ، مالی و اصلاح نظام قیمت گذاری از اهمیت برخوردارند ، در جبهه روابط بی الملل پیشرفت پایدار پیش بینی شده ایران در ارتقای روابطش با كشورهای دیگر جهان كه بیشتر ناشی از دستاوردهای سیاست تنش زدایی آقای خاتمی رئیس جمهوری ایران است عامل مهمی در فراهم آوردن امكانات اقتصادی و مالی برای ایران به شمار می رود و در پایان دادن به انزوای جهانی كه در میان عوامل دیگر بیشترین تأثیر را درایجاد بحران در تاریخ اقتصادی اخیر داشته از اهمیت فراوان بر خوردار است .

2- متن كشور و توسعه های اخیر :

1-2- تصویر كلی انتخاب خاتمی به ریاست جمهوری .

2-2 – نظام سازمانی و حكومتی ایران متشكل است از یك رئیس جمهور و یك مجلس كه به انتخابات مردم بر گزیده می گردند و تحت فرمان و هدایت رهبر روحانی این كشور آیت ا… خامنه ای فعالیت می كنند .

2-3- در چهار چوب محدودیتهای نظام اسلامی رقابتها ی پرشور و حال و فعال سیاسی در ایران وجود دارد كه در آن مردم به اظهار عقیده انتخاب جامعه امال اقتصادی و عرضه و بازگویی سیاسی شان می پردازند .

2-4 – انتخاب مجلس كه در فوریه 2000 برگزار شد به اكثریت عمده ای از اصلاح طلبان در مجلس انجامید .

2-5 در بخش بی املل ، روش جاری ایران در روابط خارجی كه بر اساس «گفتگو میان تمدنهای » آقای خاتمی استوار است . دوره ی از تنش زایی را گشوده و دریچه وسیع تری را به جهان باز كرده است .

1- بهداشت تغذیه و كنترل جمعیت

بانك جهانی بزرگترین بودجه بهداشت سازمان جهانی را داراست . بالا رفتن سطح تغذیه و بهداشت در سطح جهانی باعث افزایش رشد اقتصادی و كاهش فقر می شود .

2- كمیسیون رهایی از بدهی های كشورها فقیر

بانك جهانی بزرگترین حامی سیاست رهایی از بدهی های كشورهای فقیر است . مهمترین هدف این كمیسیون كاهش بدهی خارجی فقیرترین كشورهای جهان است .

3- صندوق حمایت از تنوع زیست محیطی

بانك جهانی یكی از بزرگترین صندوق های حمایت از تنوع محیطی جهان می باشد از سال 1998 ، بانك جهانی به یكی از بزرگترین صندوق های تنوع زیست محیطی مبدل شده است.

4- گروه مشورتی مساعدت فقیرترین ها

در طی 6 سال اخیر ، بانك جهانی مشاركت بشری را در سطح جهان برای مقابله با فقر داشته است .

5- مبارزه با فساد

بانك جهانی یكی از موسسات راهبردی مبارزه با فساد در سراسر جهان است . فساد یك مانع بزرگ برای توسعه است .

در واقع فساد باعث می شود تا مالیاتی كه مردم فقیر می پردازند به جای اینكه به منابع عمومی برای رفع نیازهای آنها مبدل شود به كسانی غیر از آنها تعلق بگیرد .

6- مشاوره به نهاد های جامعه مدنی

جامعه مدنی بزرگترین فعالیت و نقش را در بانك جهانی داراست . بیش از دو سوم طرح های توسعه ای مورد تأیید بانك جهانی در سال مالی گذشته مرتبط با فعالیت سازمان های غیر دولتی بوده كه در واقع این نهاد ها به عنوان نهادهای جامعه مدنی مانند یك بازوی مشورتی برای تدوین استراتژی كشورهایشان عمل می كنند .

استیلای آمریكا بر بانك جهانی

طرح پیشنهادی فروش دو میلیون انس طلا توسط صندوق بین المللی پول برای فراهم نمودن كمك مالی برای كشورهای فقیر با مخالفت شدید كنگره آمریكا روبه رو شد . آمریكا با دارا بودن 17 درصد كل قدرت آرای صندوق بین المللی پول . از حق و توی موثری در تصمیم فروش طلا كه به 85% آراء موافق سهامدارن نیاز دارد . برخوردار است . در حالی كه دولت كلینتون اعلام كرده است كه اتخاذ هر گونه تصمیمی در مورد فروش مكور در حیطه اختیارات قانونی كنگره قرار دارد . یكی از اعضای جمهوری خواه آمریكا اخیراً اظهار داشت كه این مساله از آنچه كه مردم تصور می كنند بسیار پیچیده تر و بهرنج تر است .

اولین مخالفت با طرح پیشنهادی فروش طلای صندوق بدواً از ویژگی های نمایندگان جمهوری خواه كه مدتهای طولانی است نسبت به صندوق بین المللی پول بی اعتنا هستند و اجرای این طرح را نیز به منزله گسترش بیشتر نقش نامطلوب این موسسه در نظام مالی بین المللی تلقی می كنند . عنوان گردید . ناگفته نماند كه نمایندگان مذكور در رابطه با افزایش سال گذشته سرمایه صندوق مخالفت خود را به واسطه آنكه متهم به تشدید بحران مالی جهان نشوند . كنار گذاشتند ولی به نظر می آید كه هم اكنون این الزام ازبین رفته باشد . پیش بینی م یشود طرح لایحه ای از جانب جیم سكستن معاون رئیس كمیته مشترك اقتصادی كنگره آمریكا . كه فروش طلا را به جز قیمت رسمی یعنی 50/46 دلار در حال حاضر و آن به دولتهای عضو صندوق بین المللی پول كه مالك نهایی 104 میلیون انس ذخایر طلای صندوق می باشند . ممنوع می كند . سد راه فروش طلا از سوی این مؤسسه خواهد شد . ضمناً حمایت از این لایحه توسط دیك آرمی یكی از مخالفان صندوق و نماینده اكثریت در مجلس آمریكا كه از جایگاه برجسته ای در بین جمهوری خواهان برخوردار است ، تصویب آن را در حداقل زمان تضمین خواهند نمود .

👇محصولات مشابه با مقاله آشنایی با بانك جهانی👇

مقاله بررسی نظریه نظام جهانی در حوزه توسعه اقتصاد جهانی مقاله بررسی جهانی شدن و تجارت جهانی در سه كشور بحرین، روسیه و هند مقاله درباره ی جهانی شدن یا جهانی سازی؟ مقاله بانك اطلاعات جامع مراسم (طرح كسب و كار) مقاله بررسی روشهای ارزیابی بانك‌های داخلی از پروژه‌های سرمایه گذاری مقاله درباره ی جهانی شدن مقاله بررسی هنر پاپ و جهانی شدن در هنر مقاله بررسی جهانی شدن اقتصاد مقاله درباره ی جهانی شدن و توسعه پایدار

👇محصولات تصادفی👇

نمونه سوال پایان ترم متره و برآورد دانشگاه آزاد ارومیه نمونه قرارداد صلح حقوق مغازه به صورت كلیدی طراحی لباس با كمك كامپیوتر (CAD) اقدام پژوهی چگونه توانستم مشکل پرخاشگری دانش آموز احمد را در آموزشگاه کنترل کنم دانلود پاورپوینت چرخه حیات تکنولوژی کتاب مقایسه تطبیقی کانال های توزیع بیمه های زندگی با نگاهی بر تجربیات جهانی واولویت بندی انها در بازار ایران مراحل تاسیس كارخانه آسفالت و کارآفرینی آن پلان ساختمان 4 طبقه دو واحدی کاملا قرینه نمونه سوال با عنوان ساده ساز متون فقه پاورپوینت مطالعات مجتمع مسکونی نمونه خارجی پاورپوینت نگاهی به شاخص های توسعه پایدار شهری گزارش کار کارخانه سیمان زاوه-تربت بررسی مقایسه ای فراوری كانسارهای كرومیت دار با روشهای ثقلی و فلوتاسیون و لیچینگ پرسش نامه عوامل مربوط به افت تحصیلی دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق روان شناسی سلامت

👇کلمات کلیدی👇

تحقیق آشنایی با بانك جهانی;پژوهش آشنایی با بانك جهانی;مقاله آشنایی با بانك جهانی;دانلود تحقیق آشنایی با بانك جهانی;آشنایی با بانك جهانی; بانك جهانی